banner84

Hedefte müteahhitler var

Alanya'da 2 ay önce konut edindirme vaadiyle internet üzerinde kurulan bir sisteme giriş aidatı ödeyen yabancı uyruklu 5 kişinin dolandırıldıkları iddiasıyla Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunduğu Rusya vatandaşı Vladimir B.'nin bu kez de müteahhitleri dolandırdığı iddia edildi

Hedefte müteahhitler var
 Alanya'da emlak işi yapan Rusya vatandaşı Vladimir B, aidat ödeyerek üye olanların sonunda ev sahibi olacağı iddiasıyla 4 aşamalı bir sistem kurdu. İnternet üzerinden binlerce kişiye kurduğu sistemi konferans yöntemiyle anlatan Vladimir B, sisteme girmeyi düşünen yaklaşık 100 kişiyi geçen yıl Mayıs ayında Alanya'ya çağırarak toplantı yaptı. Vladimir B, Alanya'da topladığı çoğunluğu Rus çok sayıda yabancıyı sisteme üye yaptı. Üyelere 520 Euro giriş aidatı ödeyerek, yanında 2 yeni üye daha getirenlerin bir üst seviyeye yükseltileceğini ve 4 aşama sonunda ev sahibi olacağını vaat eden Vladimir B'nin aidat ücretlerini ise Rusya'daki bankalarda topladığı iddia edildi. Rusya'dan Nikolay Udodenko (23) ve Liubov Semenova (59), Polonya'dan Maria Grzegorek (45), Almanya'dan Beata Burawska (45) ile Çek Cumhuriyeti'nden Zodka Samkova (48), sistemi sorguladıkları için Vladimir B. tarafından sistemden atıldıkları ve dolandırıldıklarını iddia ederek 2 ay önce Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. 
MÜTEAHHİTLER DE MAĞDUR
Rus Vladimir B.'nin mağdurları arasında müteahhitler de var. Vladimir B.'nin Alanya'da müteahhitlik yapan A.K.'den 180 bin eurosunu vererek 330 bin euro değerinde villa satın aldı. Daha sonra villayı yabancılara kendisine ait olduğunu söyleyerek ev vaat ettiği yabancıları kurduğu sisteme dahil etmeye devam etti. Rus emlakçı A.K.'de başka villalar da yaptırarak yabancılara satacağı garantisini verdi. Bir süre sonra villayı satın almaktan vazgeçtiğini söyleyerek müteahhit A.K.'den 180 bin euroyu iade etmesini istedi. Bunun üzerine A.K. yaklaşık 2 milyon lira yatırım yaptığını ve sattığı daireyi geri almayacağını söyledi. Rus emlakçı daha sonra 180 bin euroyu alabilmek için A.K. hakkında Cumhuriyet Savcılığa'na şikayette bulundu. 
Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2014, 13:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157