banner84

Hem denetim hem eğitim

Alanya Belediyesi Çevre Koruma Müdürlüğü teknik personelleri, Dim Çayı’da bulunan gıda işletmelerini önce denetledi sonra eğitime aldı

Hem denetim hem eğitim
Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, Dimçayı’nda faaliyet gösteren restoran ve kafeleri denetledi. Denetim kapsamında işletmelerin ruhsat şartlarının korunup korunmadığı, mutfakların hijenik olup olmadığı incelendi. Ayrıca pis su bağlantıları kontrol edildi. 
Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü daha sonra denetim yaptıkları işletme sahipleri ile Belediye Meclis Salonu’nda bir araya gelerek gıda işletmelerinde olması gereken asgari şartlar ve sezon öncesi yapılacak yasal düzenlemelerle ilgili brifing verdi. İşletme sahiplerinin sorularının da yanıtlandığı toplantıda, Gıda Mühendisleri ile Çevre Mühendisleri tarafından konu ile eğitim sunumu yapıldı. 
İŞLETMELERLE ORTAK ÇALIŞMA YAPILACAK 
Gıda işletmelerinin iyileştirilmesine yönelik olan eğitim projesi, işletmelerden gelen talepler doğrultusunda personel eğitimleri ve plan proje danışmanlıkları şeklinde devam edecek.
İşletmeler ile ortaklaşa yapılacak çalışmalar neticesinde cazibe merkezi olan  Dim Çayı’nda “Turuncu Bayrak” kategorisinde pek çok sayıda işletmeye ulaşılması planlanıyor.
Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü gıda mühendisleri yeni kurulacak yada yenileme yapacak işletmeler için proje danışmanlığı hizmeti verecek. İşletmelerde iyileştirme esaslı bu uygulama tüm sektörlerde devam edecek.  
Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2014, 17:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107