banner84

‘Herkes kendi mecrasıyla ilgilensin’

Gevrek Muhabbet’in bu haftaki konuğu Milliyetçi Hareket Partisi Alanya İlçe Teşkilatı Başkanı Mustafa Türkdoğan oldu. Türkdoğan Alanya içinde hiçbir oda ile bağlarının olmadığını ve herkesin kendi mecrasıyla ilgilenmesi gerektiğini belirtti. 

‘Herkes kendi mecrasıyla ilgilensin’


 

‘OLUMSUZLUKLARI PAYLAŞMAK İÇİN YARIŞA GİRDİLER’
Alanya Posta Medya’nın her hafta farklı bir ismi ağırladığı Gevrek Muhabbet tüm hızıyla devam ediyor. Programın konuğu olan MHP Alanya İlçe Teşkilatı Başkanı Mustafa Türkdoğan Alanya’nın gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. “Kurban Bayramı tatili boyunca Alanya’nın ulusal medyada kötü bir şekilde yer bulunmasıyla ilgili tepkisini yineleyen Başkan Türkdoğan, “Büyükşehir Belediyesi’nden bayramla ilgili bir beklentimiz yok. Memleketin yarısında su yoktu. Biz onu bile gündeme getirmedik. Bayram boyunca 50 tane telefon aldım. Hem merkezde hem de kırsalda ciddi su problem var. Bizim açıklamamızın asıl gayesi, Hakikaten Alanya’yı kötülemeye gelince en ufak bir olumsuzluğu gördüklerinde benim arkadaşlarım da dahil paylaşmak için adeta bir yarış içindeler. Alanya’da hiç mi güzel bir şey yok. Güzellikleri paylaşmada aynı heyecan ve efor yok. Güzellikleri hiç mi paylaşmayacağız” dedi. 

‘YANGINLAR TESADÜF OLMAYABİLİR’
Manavgat başta olmak üzere birçok noktada peşi sıra çıkan yangınlara değinen Türkdoğan, “Bir kıvılcım, kuru ve poyrazlı havalarda bu tür büyük yangınlara sebebiyet verebiliyor. Nasıl ki Çin’de yarasa yiyen bir köylünün tüm dünyaya esir ettiği gibi. Sabotaj olma ihtimali olma ihtimali gibi herhangi bir vatandaşın dalgınlıkla attığı bir sigara izmariti de aynı yangını çıkartır bu havada. Bu hava ufak bir alevi gördü mü sürükleyip götürüyor maalesef. Ama vatandaşlarımızın ben bu konuda duyarlı olduklarını gördüm. Tabii konuyla ilgili çeşitli şehir efsaneleri de dolaşıyor. Birisi motosikletle birisi geldi yaktı diyor öbürü başka bir şey diyor. Ama ben bunların şehir efsanesi olduğunu düşünüyorum. Görünen ve bilinen bir yerde bunları kimse yapmaz. Birbirinden uzak 4 noktada aynı anda yangın olması tabii ki tesadüf olmayabilir” şeklinde konuştu. 

‘GÜNDEMİMİZDE SEÇİM YOK’
Alanya’da yerel seçimler için henüz bir gündemleri olmadığını belirten Türkdoğan, “Bizim bildiğimiz seçim süreci en yakın ihtimalle bir yıl kala başlar. Aday adayları ortaya çıkarlar. Seçime 6 ay kala da netleşmiş olur. 4-5 aylık bir kampanya ile olur. Şu anda öyle bir şey yok. Cumhur İttifakı’nın ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin adayı olarak Alanya Belediye Başkanımız Sayın Adem Murat Yücel Bey Alanya’daki vatandaşlarımızın teveccühü ile bir dönem daha başkan olarak seçildi. 2024 yılının mart sonuna kadar da Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel Beydir. Bize düşen görev sahada uğraşmak yerine hakikaten Alanya’nın öncelikli meselelerini ve problemlerini çözüm üreterek bir noktaya getirmek ve Alanya’mızı dünya üzerinde hak ettiği noktaya getirecek başarılı hizmetlerin devamlılığını sağlamak. Dolayısıyla da ne belediye başkanımızın ne de siyasi parti olarak bizlerin gündemimizde seçim yok” diye konuştu. 

‘HERKES SORUMLULUK ALANINA GÖRE HAREKET ETMELİ’
Konuyla ilgili kimsenin kafasını bulandırmaya gerek olmadığını belirten Türkdoğan, “Kimsenin de kafasını bulandırmaya gerek yok. Her şeyin bir vakti ve zamanı var. Yapılan hizmetleri biz takdirle karşılarız bunda bir sıkıntı yok. Olan olmayana verecek. Ama herkes sorumluluk alanlarına göre hareket etmeli. Ben Milliyetçi Hareket Partisinin başkanıyım. Ticaret erbabının sorunlarıyla mutlaka bizlerin de uğraşması gerekir. Ama sabah akşam ben partimdeki ihtisas komisyonlarını toplasam, komisyon toplantıları yapsam, falan odanın bilmem kaçıncı komitesini bir araya getirsem uygun olmaz. Herkes mecrasında hareket etmeli. Ticaretle uğraşan arkadaşlarımızın hepsi pandemiden dolayı zordalar. Bu arkadaşlarımızın derdini çözmek için ne yapıyoruz ona bakmak lazım. Daha büyük hizmetler getirmek lazım. Ambulansla filan bu işin olabileceğini ben düşünmüyorum. Gerçi daha büyük hizmetler de yapılıyor. Alanya’mızdaki turizm esnafının dallarından bir tanesi tekstil. Onları da Outlet mağazalarla organize ediliyor esnafın önünü açmak için” ifadelerini kullandı. 

‘KAPATANA KADAR UĞRAŞACAĞIZ’
Aytemiz meselesinin Alanya’nın kalbine vurulmuş bir hançer olduğunu yineleyen Türkdoğan son olarak şunları söyledi: “Bu konuda ben ve partimiz her zaman ön saflarda mücadele ettik. Sonuna kadar da mücadelemize devam edeceğiz. Antalya’nın Kundu’su ile Yeşilöz’ün bir farkı yok.  Havalimanına yakınlar. Böyle bir yer Alanya’nın Kundu’su Belek’i olacakken öyle bir tesisin yapılmasını düşünmek bile istemiyorum. Hiöbir güvenlik tertibatı da yok . Daha önceden uzun namlulu silahlı 3-4 güvenlik görevlisi varmış. Şimdi onlar da yok. Bu tesisi yapılmazsa havalimanı açılmaz diye bölge halkını başta bir kandırdılar. Geldiğimiz noktada tamam oraya kocaman bir tesis yapıldı. Tamam havalimanına benzin lazımsa ki hiç alakası yok uçağın LPG ile bağı ne? Ben onu anlamıyorum. Burası ağırlıklı LPG depolama tesisi. Bundan sonraki operasyonda kapasiteyi arttırıp Antalya’daki tesisi de kapatıp Türkiye geneline LPG ve akaryakıt dağıtımı yapacaklar. Bunun yeri Alanya değil. Biz buna karşıyız. Bu şehir turizm şehri olmalı. Kapasite artırımına gidilip de Türkiye’nin yarısının akaryakıtının karşılandığı yer olmamalı. Allah’a şükür hukuki bir cevap da aldık. Hüseyin Yıldız ve bölgedeki arkadaşlarımızın da desteği büyük oldu. Önümüzdeki günlerde de Rabbim güç kuvvet verirse orayı kapatana kadar uğraşacağız. “- Gülşah ANAK
 

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2021, 18:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169