banner84

'Herkes yetkisini biliyor'

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, sürekli gündemde olan yetki karmaşası ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yücel, "Herkes kendi yetkisinin ne olduğunu biliyor" dedi.

'Herkes yetkisini biliyor'
 ALANYA Belediye Encümeni Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, başkanlığında toplandı. Toplantıda birimlerden gelen 80'in üzerinde karar işlevi gerçekleştirildi. Toplantı sonrasında basına açıklama yapan Başkan Yücel, turizm sezonunun canlanmasıyla birlikte nüfusun arttığına dikkat çekti. Yücel, "Bölge kış aylarında 300-350 bin nüfusla idare edilirken şuanda misafirlerimizin bölgede yaşamalarıyla neredeyse iki katına kadar yükseldi. Tabi ki burada bizim görevimiz insanları mutlu edebilmek. Buraya gelen kişilerin tatlı bir tatil modunda buradan ayrılmasını sağlamak. Bizde yerel yöneticiler olarak bu bölgede elimizden gelen gayreti göstererek onların huzurlu bir ortamda tatil geçirebilmeleri için çalışıyoruz" dedi.
"HERTÜRLÜ HİZMETİ YAPIYORUZ"
YETKİ karmaşası ile ilgili açıklamalarda bulunan Yücel, "Herkes kendi yetkisinin ne olduğunu biliyor. Bende büyükşehirde çalışan arkadaşlarımızda bunun ne olduğunu  biliyoruz. Yetki karmaşası ile ilgili bir ufak spekilasyonlar var. Burada gerek biz gerekse büyükşehir elimizden gelen gayreti gösteriyoruz."
"BİRAZ SIKINTI OLABİLİR"
BÜYÜKŞEHİR Alanya Koordinatörlüğünün daha yeni yapılanmaya başladığını anlatan Yücel, "Bizim büyükşehire göre daha yapılanmış bir sistemimiz var. Büyükşehir çalışanlarımız burada daha yeni yapılanmaya başladıkları için biraz sıkıntılar olacak. Biz yaptık veya büyükşehir yaptı gibi söylemler söz konusu değil. Bu görev hepimizin görevi. Bugün biz onlara, yarın onlar bize yardımcı olur. Bir şekilde  bu süreci atlatacağımıza inanıyoruz. Bunu bir siyasi polemiğe dönüştürmeye gerek olmadığını düşünüyorum. Bizden herhangi bir yardım talebi olursa görev meclis üyelerimiz, amirlerimiz, memurlarımız hepsi göreve hazır" dedi.
Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2014, 15:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157