banner84

'Hiçbir yasak bize engel olamaz'

ADD Alanya Şube Başkanı Sirkeli, koronavirüs nedeniyle Zafer Bayramı kutlamasının yapılmayacak olmasını, “Ayasofya ibadete açılırken koronavirüs bulaşıcı değildi, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda mı bulaşıcı oldu” diyerek eleştirdi.

'Hiçbir yasak bize engel olamaz'

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Alanya Şubesi’nde 30 Ağustos Zafer Bayramıyla ilgili basın açıklaması yapan Şube Başkanı Zuhal Sirkeli, “30 Ağustos Zafer Bayramını bize unutturamazsınız” diye konuştu. Sirkeli, “Tarih sayfalarındaki en şanlı zaferin 30 Ağustos’un 98. Yıldönümünü kutluyoruz.  30 Ağustos bizler için Anadolu insanının büyüklüğünü, cesaretini; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dehasının boyutlarını; emperyalizm olgusuna karşı tarih bilinci edinip dik durabilmenin bir ülke için taşıdığı hayati önemi ve Kurtuluş Savaşını kazanmış bir halkın her güçlüğü yenebileceğini kavradığımız gündür. Özgürlüğün, Laik Cumhuriyetin, Demokrasi ile sosyal hukuk devletinin müjdecisi olan 30 Ağustos, ümmetten millete giden uzun ve sorunlarla dolu yolun inançla, kararlılıkla aşıldığı gündür. 30 Ağustos zafer bayramı tam bağımsızlıktır, toprak bütünlüğüdür, birliktir, kardeşliktir. 
'30 AĞUSTOS’U BİZE UNUTTURMAK İSTİYORLAR'
Bugün Müslüman ülkeler arasında farklı bir konumdaysak bunu kuruluş felsefesinde aramamız lazım. Kurucu irade Türkiye Cumhuriyeti'ni ulusal, üniter, laik, demokratik bir hukuk devleti olarak belirlemiştir. 30 Ağustos, dün değil; bugün ve yarındır. Emperyalizmin bitmek, tükenmek bilmeyen sinsi emellerinin denize dökülmesidir. Mustafa Kemal Atatürk’ün eşsiz liderliğinde emperyalist güçlerin yenilgiye uğratılması dünya tarihinde bir ilktir. Kurtuluş ve Kuruluş değerlerimize, cumhuriyet kazanımlarımıza sahip çıkabildiğimiz ölçüde üzerimize oynanan oyunları boşa çıkarabiliriz.
'ŞİMDİ Mİ VATANDAŞA BULAŞICI HALE GELDİ?'
Bugün ne yazık ki 30 Ağustos zafer Bayramımızı kutlamamızın Koronavirüs bahane edilerek engellenmek istendiğini görüyoruz.  Ayasofya ibadete açılırken, Malazgirt zaferi kutlanırken, AVM’ler açılırken, insanlar balık istifi plajlarda denize girerken zararsız görülen koronavirüs, 30 Ağustos Zafer Bayramında mı? vatandaşa bulaşıcı hale geliyor. Bu düşündürücüdür. Nasıl 98 yıl  önce hiç bir baskıya boyun eğmeden ulusal kurtuluş mücadelemizde son noktayı koyduysak. Bugün de aynı karalılıkla mücadeleye devam diyoruz.  Bu yasaklar ulusal varlığımıza, ulusal kimliğimize vurulmak istenen zincirlerdir. 
'HİÇBİR YASAK BİZE ENGEL OLAMAZ'
Hiçbir yasak büyük zaferimizi coşkuyla kutlamamıza engel olamaz, 30 Ağustos yasaklanamaz 30 Ağustos unutturulamaz. 30 Ağustos’u unutmak; Şehitlerimizi unutmaktır. Kurtuluş Savaşımızı unutmaktır. Ulusal egemenliğimizi unutmaktır. Laik Cumhuriyetimizi unutmaktır. 30 Ağustos’u unutmak; gericiliğe ve çağdışı zihniyete, bölücülüğe teslim olmaktır. Yani, en yalın ifadeyle vefasızlıktır, yüzsüzlüktür, utanmazlıktır. 30 Ağustos Pazar günü resmi töreni müteakip ADD Alanya Şubesi olarak Atatürk Anıtı önünde olacağız. Saygı duruşu, İstiklal marşımızın söylenmesinin ardından Çelengimizi sunup, Atatürk anıtına karanfilleimizi bırakacağız.  Başta Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz” ifadelerini kullandı. -Alkın BİRİCİK

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2020, 19:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107