banner84

'Hizmet bizden takdir sizden'

Bakan Çavuşoğlu, "Ben şahsen Alanya'nın evladı olmaktan onur duyuyor, Alanya'ya hizmet etmekten şeref duyuyorum. Gayret bizden, hizmet bizden, takdir sizden" dedi

'Hizmet bizden takdir sizden'
ALTSO Başkanı Şahin'in iftar davetine katılarak, hemşerileriyle buluşan Dışişleri Bakanı mevlüt Çavuşoğlu, şehrin geleceği için önemli projelere imza attıklarını ve bundan sonraki dönemde de çok önemli hizmetleri yapacaklarını açıkladı. 'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile siyaset yapıyorsan, zaten yan gelip yatman mümkün değil' diyen Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun konuşmasından önemli satır başları şöyle: 
"Kendisinin ne kadar çalıştığını görüyorsunuz gece gündüz. Biz de ona ayak uydurmak için, yükünü biraz paylaşabilmek, hafifletebilmek için gece gündüz çalışıyoruz. Alanyamız için, Antalyamız, Gazipaşamız ve Manavgat'ımız için çalışıyoruz. Antalya çok değişti, gelişti, güçlendi. Hizmetlerden nasibini aldı. ve aynı şekilde Alanyamız. Bugün Alanyamızda, Manavgat'ımızda ilçelerimize baktığımız zaman bir İl'de ne varsa, ondan fazlası var. Ve ilçelerimize ilkleri yaşatıyoruz. Her zaman söylüyorum, geçen yıl da söyledim, Alanyamız hep ilkleri yaşamıştır, hep ilklerin ilçesi olmuştur. Burada Manavgat Ticaret Odası Başkanım var, kıskanmasın. Ama Manavgat'ta ikinci oluyor, Türkiye'de ilk kez bir ilçede Fen Lisesi, Alanya'ya açıldı ama ikinci Fen Lisesi Manavgat'a açıldı. Fakülte konusunda Manavgat Ticaret Odası, Alanya Ticaret Odası'nı geçti. Alanya Ticaret Odası, sadece yüksekokul yapabildi küçümsemiyoruz ama Manavgat Ticaret Odası, koskoca bir Turizm Fakültesi açtı ve bu yıl eğitime başlıyor. Her iki başkanımızı da tebrik ediyoruz. İki başkanımıza da diyoruz ki, lüzumsuz kısır döngüler içersinde yarışa gerek yok, yarışımız tatlı yarış olsun, eğitimde yarışalım. Daha fazla ortaokul, daha fazla lise, daha fazla yüksekokul, daha fazla fakülte, daha fazla üniversite açalım. Alanyamızın iki üniversitesi var, her ikisinde de ilktir. Antalyamızda 10 tane üniversitemiz olacak ve Manavgat'ımıza da bir devlet üniversitesi kuracağız. Antalya'da 10 tane üniversite demek, 1 milyona yakın öğrenci demek. Yani bu 20-30 sene olacak bir şey demek. Alanya'da iki tane üniversite demek, 100 bin öğrenci demektir. Kış aylarında şehrin içinde 100 bin öğrenciyi düşünün, hayal edin. Şimdi bile 10 bin öğrenciye ulaşmadan Alanya'daki canlılığı ve hareketliliği görüyorsunuz. Apart otellerimiz yurda dönüştü, restoranlarımız iş yapıyor, yeni cafetaryalarımız açılıyor, iş yapıyorlar. Kış aylarında Alanya ticareti canlandı. Alanya daha da iyi olacak, Tıp Fakültesi önümüzdeki yıl Alanyamızda eğitime açılacak. İnşallah yeni kampüse de başlayacağız, arazisi tahsisini yaptık. Yeni fakülte binalarını, yurtları inşa edeceğiz. Aynı şekilde Alaaddin Keykubat Üniversitesi'ni de güçlendireceğiz. Çünkü bizim hedeflerimizden bir tanesi Alanyamızı eğitimin merkezi yapmak. Ve hamdolsun, Alanyamızda Fen lisesi de var, İmam Hatip de var, Sosyal Bilimler de var, Spor Lisesi de var, Teknik Lise de var. Yani aklınıza gelebilecek hertürlü okul var bizde. Üniversitemizde de bölümlerin sayısını daha da arttıracağız. Sadece üniversite kurmak yetmez, inşallah biz de bir Eğitimi Destekleme Vakfı kuruyoruz. Bu vakıfla Alanya'da, Antalya'da ve Türkiye'de eğitimi destekleyeceğiz, üniversitemizi destekleyeceğiz, yurt içinde ve yurt dışında öğrenci kardeşlerimize burslar vereceğiz. Çünkü eğitim için daha çok çaba sarf etmemiz lazım. Doğru bütçeden en çok payı eğitim alıyor. Biz iktidara geldiğimiz zaman bütçeden eğitime ayrılan pay yüzde 4-5'ti, şimdi yüzde 20. 
"YENİ TERMİNAL BİNASI YAPMALIYIZ"
Alanyamız hep ilklerin ilçesi oldu dedik. Önümüzdeki dönemde Alanyamızda yapacağımız yatırımlar var. Alanya-Gazipaşa Havalimanı'nın kapasitesini genişletmemiz lazım. Yeni terminal binasını yapmamız lazım. Alanya-Gazipaşa Havalimanı'nı gördüm, her yer otobüslerle dolu. Geçen seneki kapasitenin 4-5 katı oluyor, niye turistler geliyor, havadan uçaklar yağıyor Alanya-Gazipaşa Havalimanı'na. Bunlar hayaldi, hayalden de öteydi. Hayallerde bitmişti ama canlandırdık. Hedef koyduk, inandık, çalıştık, başardık. İnanınca, çalışınca başarırsın. Pes etmeyeceksin. Hayatte karşınızda zorluklar çıkabilir, engeller çıkabilir, kumpaslar kurulabilir. Engeller çıkarılabilir ve bazen de en yakınından gelir bu. Ama zor şartlarda bile inanıyorsan, inandığın yolda yürüyeceksin. Emin adımlarla yürüyeceksin. Bazen yalnız kalabilirsin ama kendini yalnız hissetmeyeceksin, hiç kimse yoksa bile Allah seninledir. Hep böyle inanarak, düşünerek yolumuzda ilerledik. Hamdolsun çalıştık, çalıştık, alın teri döktük, başardık ve başarıyoruz. Ama daha yapacağımız çok hizmet var. 
"ALANYA'YA HIZLI TRENİ GETİRECEĞİZ"
Öğrencilerimiz üniversite giriş sınavına bugün Alanya'da girdiler. Geçen yıl öğrencilerimiz üniversite sınavına Antalya'da giriyorlardı. 6 bin öğrencimizin aileleriyle beraber Antalya'ya taşınmasına vicdanımız el vermedi. Dolayısıyla üniversite giriş sınavlarının Alanya'da yapılmasını gelen velilerden, Kaymakam ve Milli Eğitim Müdürümüzden gelen talepler neticesinde Alanyamızda yapılmasını başardık. Bugüne kadar Alanyamızın isteyip de başaramadığı bir şey yok. Akdağ Kayak Merkezi, Kuşyuvası tünellerinin aydınlatılması da başladı. Yolları da yapacağız. İşte köprülü kavşaklar. Keşke geçmişte Çevreyolu daha iyi bir şekilde yapılsaydı da, tüm kavşaklara köprülü kavşaklar yaptırsaydık. Karayollarımız iki tane köprüyü yapıyor. Tepe Mahallesi'nde dağları sizin aşkınıza delik deşik ediyoruz, tüneller açıyoruz. İnşallah o Çevreyolunu da en kısa sürede tamamlayacağız. Otoban çalışması ihale aşamasında. Alanya-Antalya-Burdur-Afyon Hızlı Tren Projesi. Çin'de de dedi ki, Antalya-Alanya-Konya-Aksaray, Kapadokya, Kayseri, Kayseri'den de nereye kadar, Kars. Ama Kars bizi kurtarmaz, Kars-Tiflis-Bakü tren yolunu da önümüzdeki ay içinde açıyoruz. Kardeş Azerbaycan'a kadar hızlı treni götürüyoruz. Bizim milliyetçiliğimiz slogan milliyetçiliği değil, kardeşlerle bağımızı projelerimizi güçlendiriyoruz. Tarihi ipekyolunu da canlandırıyoruz. 
"ONUR VE ŞEREF DUYUYORUM"
Alanyalılara ne kadar hizmet etsek sizlere borcumuzu ödeyemeyiz. Ben şahsen Alanya'nın evladı olmaktan onur duyuyorum. Alanya'ya hizmet etmekten şeref duyuyorum. Borcumu da ödediğimi düşünmüyorum. Ne kadar hizmet etsek borcumuzu sizlere ödeyemeyiz. Ama elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Gayret bizden, hizmet bizden, takdir sizden."

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2017, 16:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107