banner84

'Hizmette ayrım olmayacak'

SEÇİMDEN önce Türkler Belediyesi'nce ihalesi yapılan Yaş Sebze ve Meyve Hali'ne ilişkin hal komisyoncularının da derdini dinleyen

'Hizmette ayrım olmayacak'

 ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve AKP İl Başkanı Mustafa Köse, yerel seçimin ardından Alanyalılara teşekkür etmek için AKP İlçe Teşkilatı'nın önünde mini bir miting düzenlediler. Antalya Milletvekili Sadık Badak'ın da katıldığı toplantıda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, seçim sürecinin geride kaldığını ve Alanyalılara Büyükşehir'de şahsına gösterdiği teveccühten dolayı teşekkür etti. Alanya programının teşkilatta başlatmasının nedenininin partilelere olan teşekkür borcunu yerine getirmek olduğunu ifade eden Türel, "Hepinize bir kez daha teşekkür ediyorum. Siyaset inişli ve çıkışlı bir yolculuktur. Burada kazanmakta var, kaybetmekte var. 10 yılda 4 seçime girdim, 3'ünü kazandım, birini kaybettim. 2009 yılında seçiminde Büyükşehir'i kaybettiğimizde, 30 Mart 2009 Pazartesi günü sabah kalkar kalkmaz kolları sıvadım, çalışmaya başladım. Bizim için kaybetmiş olmak, bize bir hayal kırıklığı değil, ders almamız gereken dersler çıkarmalıydık ve motivasyonlu olmamız gerekiyordu. Her zaman söylüyorum, yiğit düştüğü yerden kalkar. 30 Mart'taki çalışmadan sonra önce milletvekili, genel başkan yardımcılığı ve Büyükşehir'i de yeniden kazanabilmek nasip oldu. 

Her seçim bir demokrasi bayramıdır, yeni zaferlerin müjdecisidir, alınması gereken derslerle ilgili mesaj verir" dedi. 
"HEPBİRLİKTE ALANYA OLACAĞIZ"
ALANYA'DA çok önemli bir başarıya imza attıklarını ifade eden Türel, "İlçe belediyesinde arzu ettiğimiz sonucu alamadık. Bunu hepbirlikte inceleyip, masaya yatıracağız. Objektif olarak, duygusallıktan uzan bir değerlendirme yapmalıyız. Önümüzdeki süreç hem Alanya'da hem, Büyükşehir'de sandıktan çıkan sonuçları iyi değerlendirip, almamız gereken dersleri de alıp, yolumuza daha emin adımlarla yürüyeceğiz. Her seçim bir son değil, bir başlangğıçtır. Tüm duygusallığı bir kenara bırakacağız. Birlik ve beraberliğimiz başarının tek anahtarıdır. Bir olacağız, beraber olacağız, hep birlikte Alanya ve Türkiye olacağız. Dolayısıyla bundan sonra artık seçim geride kaldı. Bundan sonraki zaferlerle ilgili gereken çalışmaları yapacağız. Yolumuza emin adımlarla yürümeliyiz, Alanya bizden hizmet beklemektedir. Bu hizmeti sizlerin destekleriyle en iyi şekilde vereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Seçim geride kaldı, bizler oy veren ve vermeyen herkesin belediye başkanı olacağız. Siyaset seçim zamanı yapılır. Önümüzdeki seçimlerde yapmamız gereken yerlerde en iyi şekilde siyaseti yapacağız. Tüm Alanya'yı ayırt etmeden, oy veren, vermeyen mahalle farkı gözetmeden, oy veren veya vermeyen vatandaş farkını gözetmeden herkese hizmet edeceğiz. Biz eşit hizmeti götürmek zorundayız" diye konuştu.  
"BİZ KOŞACAĞIZ, YÜRÜMEK BİZE YAKIŞMAZ"
BİZ koşacağız, yürümek bize yakışmaz, biz koşuyorken, kondisyonu ve nefesi yetenler, muhalefette olsa hizmet kervanında birlikte olacağımız, ayrım gözetmeden, birlikte hareket edeceğiz. Ama biz koşuyorken, birisi yatıyorsa onda bizim yapacak bir şeyimiz yok. Alanya hizmet bekliyor, biz de o hizmetin en iyisini yapacağız. Bize bir adım gelene biz 10 adım gideriz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın, çok önemli seçimler var. Halk ilk kez Cumhurbaşkanını seçecek, Türkiye'de ilk kez halkın seçtiği Cumhurbaşkanlığı seçiminde ileride çocuklarımıza ve torunlarımıza anlatacağız. Bu ülkenin gleeceği için AKP'nin başarısız olma lüksü yoktur. Geleceğimiz için AKP'nin başarısı bu ülkenin ve milletin en önemli teminatıdır. O nedenle çok çalışmalı, gayret etmeliyiz. Allah'ın verdiği güç ve sağlık kadar, bu beden durduğu müddeçe çalışacağız. 
"8 BİN OY 16 BİN OY DEMEKTİR"
ARTIK Alanya'da Büyükşehir bünyesindeki teşkilatlarımızı oluşturuyoruz. Alanya'ya çok önemli birim ve teşkilat yapısını kuracağız. Dolayısıyla Büyükşehir olarak çok güçlü makina kadrosuyla Alanya'ya kurup, Alanyalıların emrine emanet edeceğiz. O geçmişte senelerde bekleyen hizmetler şimdi anında gelecek. Gündoğmuş'un bir Köprülü Mahallesi var. Sağlık Bakanlığı, hasta sayısı az oluşu nedeniyle oradaki sağlık ocağını kapatmış, personel de veremiyor. Bize bir talep geldi, arkadaşlarla oturup konuştuk. Biz orada da birinci parti çıkmadık, ona da söyleyeyim. Sağlık Daire Başkanımı çağırdım, "Biz Köprülü'de sağlık ocağını açalım, doktorunu, ebesini ve hemşerisini koyalam, vatandaşın ayağına hizmeti götürelim' dedim. Daire Başkanım, 'Bizim yasal olarak reçete yazma yetkimiz yok' dedi, ben de daha iyiye dedim. Vatandaşın ilacını biz veririz, böylelikle reçete de yazmayız' dedim. Yani biz sorun ile uğraşmayacağız, burada da güzel hizmetleri yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Büyükşehir'de şahsıma verilen desteklerden teşekkür ederim. 8 bin farkla Alanya'da AKP'yi Büyükşehir'de birinciliğe taşıdınız. Biz siyasette oy farkına artı ve eksi hesabıyla bakarız. Büyükşehir'de bize verilen 8 bin oy farkı, 16 bin demektir. Ben 23 ile 24 bin farkla kazandım. Alanya'nın ne kadar önemli bir destek verdiğini anlatmak istiyorum" dedi.   
Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2014, 09:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157