banner84

HOTED kuruldu

Hotel Kat Hizmetleri Eğitimi ve Dekarasyonu Derneği'nin kurulduğunu açıklayan Halit Yeni, "Yeni derneğimiz camiamıza hayırlı olsun" dedi

HOTED kuruldu
 Konuyla ilgili bir açıklama yapan Hakan Halit yeni şu bilgileri verdi: "Derneğimiz hotel temizliği, bakımı, dekorasyonu ve idaresi mesleğini geliştirmek ve bu mesleği yapanları mesleki düzeyde maddi ve manevi yönleri ile ilerletmek, mesleği tanıtmak, sevdirmek, meslektaşlarını eğitmek ve yüceltmek amacıyla kurulmuştur. Üyelerin müşterek ekonomik, sosyal kültürel hak ve menfaatlerini korumak ve geliştirmek için gerekli çalışmalarda bulunur. Dernek üyelerinin ortak menfaatleri doğrultusunda mesleki, teknik idari ve hukuki sorunların çözümünde çalışmalar yapar.
Housekeeper olarak hizmet verenleri tek çatı altında toplamak için gerekli çalışmalarda bulunur.
Housekeeping mesleğinde başarı gösteren ve belirli hizmet yılını dolduran üyelerine her yıl ödül koyarak başarılarını sektöre ve kamuoyuna duyurur. Her dönem çeşitli aktivitelerle kamuoyuna mesleği tanıtır.
Housekeeper üyelere meslekle ilgili her türlü teknik ve yönetim konularında bilgi aktarır, eğitim verir.
Mesleki gelişmeyi sağlar. Otellerin profesyonel housekeeperlara olan ihtiyacını karşılamak, alt ve üst kademe çalışanlarına olan ihtiyacı karşılamak üzere ilgili kuruluşlarla işbirliği yaparak kurs, seminer, panel, konferans ve toplantılar düzenler. Bu işbaşı eğitimi ve kurslarda başarılı olan yönetici ve personele Katılım Sertifikası verilir.
Housekeeperlık mesleğini ve turizm sektörünü her yönüyle tanıtmak için yurtiçi ve yurtdışı geziler, yarışmalar, konferanslar, sempozyumlar, paneller, toplantılar, gösteriler düzenler. Sergiler, fuarlar, müze, kitaplık, kulüp ve lokaller açar.  Bülten, broşürler yayınlar. Her türlü eğlenceler koordine eder. Müzik festivalleri düzenler. Festivallerin sponsorluklarını yapar, sponsorlar kabul edebilir.
Housekeeper mesleğinin onurunu, şeref ve saygınlığını korumaya, gelişmesini sağlamaya özen gösterir.
Bakanlar Kurulu'ndan ve ilgili resmi mercilerden izin almak şartıyla dış ülkelerden aynı amaç doğrultusunda kurulmuş veya kurulacak derneklerle ve mesleki kurumlarla işbirliği yapar, üye olur. Üyelerden ve turizmle ilgili kuruluşlardan ve diğer özel veya tüzel kişilerden maddi manevi destek kabul eder, bağış alır.
Turizm sektörünün gelişen yeniliklere uygunluk göstermesine üyelerin yeniliklere duyarlı olmasına en gelişmiş teknolojinin tanıtılmasına olanak sağlayan çalışmalar yapar ve bu amaçla faaliyetlerde bulunur.
Turizm işverenleri ve bu sektörde çalışan meslek duayenleri arasında bağı kuvvetlendirmek için gerekli çalışmalarda bulunur.
Derneğin amacı ile ilgisi bulunan ve kanunlarla yasaklanmayan alanlarda, diğer derneklerle veya vakıf, sendika ve benzeri sivil toplum kuruluşlarıyla ortak bir amacı gerçekleştirmek için plâtformlar oluşturmak,
Amacın gerçekleştirilmesi için ihtiyaç duyulan ve kanunların yasaklamadığı her türlü faaliyette bulunmak, adına kurulan derneğimiz 8 kişilik kurucu üyesiyle ve 7 kişilik geçici yönetim kuruluyla çalışmalarına başlamıştır. Gerekli prosedürler tamamlandıktan sonra en kısa zamanda birinci olağan genel kuruluna giderek, mesleğimiz adına çalışmalarına tüm hızıyla devam edecektir."

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2014, 10:06
banner140
YORUM EKLE
YORUMLAR
melehat karacan
melehat karacan - 6 yıl Önce

Sizleri destekliyorum hep yaninizdayiz

SIRADAKİ HABER

banner107