banner84

İç pazar bayram edecek

Kurban Bayramı tatilinin resmi olarak 9 gün olması üzerine değerlendirmelerde bulunan turizmciler ve STK temsilcileri, bu karar ile birlikte ciddi bir yerli turist akışının sağlanacağının altını çizdi.

İç pazar bayram edecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kurban Bayramı tatili süresinin 9 gün olacağını açıkladı.  Bu haberinden ardından Alanya Posta Medya ekibine değerlendirmelerde bulunan Konaklı Turistik İşletmeciler Derneği (KONTİD) Başkanı Ali Orkan, Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Cimrin, Alanya Esnaf Ve Sanatkarlar Odası (ALESO) Başkanı Nuri Demir ve Alanya Otelciler Pansiyoncular ve Turistik Eşya Satıcıları Odası Başkanı Hüseyin Değirmenci, 9 günlük bayram tatili sürecinin turizm bölgesi Alanya için oldukça verimli geçeceğini belirtti.
‘BU KARAR İÇ PAZAR HAREKETİNİ ARTTIRDI’
'Bayram tatilinin 9 gün olarak resmen ilan edilmesi iç pazar hareketini arttırdı' diye konuşan Cimrin, “Yerli turistlerimiz sahil bölgelerine akın edecek öyle görünüyor. Otellerimizin Temmuz dolulukları mevcut açık otellerimizin doluluk oranları iyi o yüzden bu bayramda da tüm otellerimiz dolar. Bu kararla birlikte ciddi bir yerli turist akışı alacağız. Bu hareketlenme tabii ki çarşı pazara da yansıyacak. Temennimin bütün Alanya’ya gelecek misafirlerimizin kazasız belasız gelmesi. Hepsinin güzel bir tatil geçirip huzurlu bir şekilde tekrar evlerine dönmeleri. Turizm kenti Alanya’mız açısından Kurban Bayramı tatilinin uzaması bölgemiz için oldukça güzel bir karar. Rezervasyonlarda da resmi karar çıkar çıkmaz artış yaşanmaya başladı” dedi.
‘BÖLGEMİZ İÇİN İYİ VE UMUT VERİCİ BİR KARAR’
Orkan, “Hükümetimizin almış olduğu iki günlük ilave tatil kararı ile bayram tatilinin 9 güne çıkarılacak olması turizmciler açısından oldukça sevindirici bir karar. Alanya genelinde açık olan tesislerimizde şuan itibari ile gözüken doluluk oranları ve rezervasyonlar üst seviyededir. Yeni açılacak olan tesislere de olumlu yansımaları olacaktır. Turizmimiz açısından iyi ve umut verici bir karar olduğunu düşünmekteyiz” ifadelerine yer verdi.
‘ESNAFLARIMIZI MUTLU ETTİ’    
'Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Kurban Bayramı ile ilgili aldığı kararlar çok güzel' şeklinde konuşan Demir, “15 Temmuz’u da tatilin içine eklediler iyi oldu. Bu kararla çok mutlu olduk. Hükümetimize çok teşekkür ederiz. Kurban Bayramı ile birlikte vatandaşların bölgeye gelmesi esnaflarımızı da bir nebze olsa mutlu etti ” sözlerine yer verdi.
BELLİ BİR DOLULUK ORANINI YAKALAYACAĞIZ’
Değirmenci ise, “Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamış olduğu 9 günlük tatil iş durumunun bir nebzede yönelik canlanmasına katkı sağlayacaktır. Pandemiden çıkan toplumumuzun bu tatile psikolojik olarak ihtiyacı vardı. İç turizmde hem tur fiyatları hem de otel fiyatları hem de ulaşım maliyetlerinin artması ile birlikte insanlar ne kadar tatile çıkabilirler emin değilim ama her ne olursa olsun iç turizmde az da olsa hareketlenme olacaktır.  Bu dönemde belli bir doluluk oranını yakalayacağız diye umuyorum.  Temmuz ayından itibaren bilgiler tesislerimizin birçoğunun dolu olduğu yönünde.  Bu hareketlenme ile birlikte esnaflarımızın da rahatlayacağını umuyorum” dedi. -Sabiha TATLIYER
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169