banner84

İl Birinciliği Alanya’nın

Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 8. Genç Çınarlar Kısa Film Yarışması'nda İl Birinciliği Alanya’nın oldu

İl Birinciliği Alanya’nın

Antalya Valiliği koordinesinde yürütülmekte olan AHENK Projesi kapsamında yer alan Değerler Eğitimi Faaliyetlerinin desteklenmesi kapsamında Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Antalya’daki bütün liseleri kapsayan 8. Genç Çınarlar kısa film yarışması düzenlendi.  Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bu yıl 8’incisi düzenlenen Genç Çınarlar Kısa Film Yarışması'na; Vali Ersin Yazıcı, Vali Yardımcısı Yalçın Sezgin, Kepez Kaymakamı Nusret Şahin, Muratpaşa Kaymakamı Dr. Orhan Burhan, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Levent Akay, İl Emniyet Müdür Vekili Mustafa Aşık, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çalışkan, öğretmenler ve yarışmada yer alan öğrenciler katıldı. 
'BÜYÜLÜ BİR YOL'
Törende konuşan Vali Yazıcı, “Geleceğimizi elinde tutan kıymetli gençlerimiz. Bizim için ifade ettiğiniz değer ve kıymeti sizlere anlatamam. Her biriniz kendi ışığınızla aydınlanarak, bizlere ilham oluyorsunuz. Bugün burada sizlerin kıymetli ellerinden çıkan, bizleri sizlere hayran bırakan filmlerinizi izleyeceğiz. Birazdan da ödüllerinizi takdim edeceğiz. Bu güzel anlara tanıklık etmek için bir araya geldik. Öncelikle değerli onur konuklarımız oyuncu Gülsen Tuncer ve yönetmen Engin Ayça’ya katılımları için teşekkürlerimi sunuyorum. Sevgili gençler sanat pek çok gerçeği en güzel haliyle anlatan büyülü bir yoldur. Sizler zaten buna vakıf olmuş bu yolu keşfetmişsiniz. Ülkenin ve bizlerin gelişmesi için sanat olmazsa olmazımızdır. Böyle bir yarışmaya katılarak bilgi, beceri ve maharetlerinizi gözler önüne seren tüm gençlerimizi tebrik ediyorum.” dedi.
'GENÇLER HER ŞEY SİZİN ELİNİZDE'
Konuşmasında AHENK Projesi’nden de bahseden Vali Yazıcı, “Çocuklarımızın kalplerine insan sevgisini yerleştirmeliyiz. Biz bu düşünceden yola çıkarak AHENK Projemizi hayata geçirdik. Okuyan, düşünen, muhakeme eden, iyi insanlar yetiştirmek istiyoruz. Eğer çocuklarımızın kalbine insan sevgisi ve saygıyı yerleştiremez isek, iyi öğretmen, iyi sanatçı, iyi oto boyacısı yetiştiremeyiz. Herkesin bir takım insani değerleri taşıması gerekiyor. Biz de bunun gayreti içinde olacağız. Sevgili gençler her şey sizin emrinizde size güveniyoruz. Antalya 8’inci Genç Çınarlar Kısa Film Yarışması’na katılanları tebrik ediyor, emeği geçenlere de teşekkürlerimi sunuyorum.” şeklinde konuştu.
ÖDÜLÜ VALİ VERDİ
ATSO Güzel Sanatlar Lisesi’nin müzik gösterisinin ardından sahneye çıkan Vali Yazıcı, ilk önce Genç Çınarlar Film Yarışması’na sponsor olan Bilfen Okulları Kurucusu Abdullah Erdoğan’a plaketini takdim etti. Ardından yarışmada birincilik ödülünü kazanan Alanya Nimet Alaettinoğlu Anadolu Lisesi’nin ‘Kimim Ben’ filminin yönetmeni Selçuk Oğuz ve kısa film ekibine ödülünü vererek ekiple birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. 
'ALANYA'YI GURURLANDIRDILAR'
Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz, "Liseler arası 66 kısa filmin değerlendirmeye alındığı yarışmada İlçemiz Nimet Alaettinoğlu Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencisi Selçuk Oğuz'un yönettiği, 12. sınıf öğrencisi Ahmet Taha Duran'ın oyunculuğunu yaptığı, öğretmen Tomurcuk Çakan'ın danışmanlığını yürüttüğü "Kimim Ben" adlı kısa film 1.ci olarak ilçemizi gururlandırmıştır. Okulumuz ve öğrencilerimize ödülleri onur konukları sinema sanatçısı Gülşen Tuncer ve yönetmen Engin Ayça eşliğinde Antalya Valisi Ersin Yazıcı tarafından verildi. Öğrencilerimizi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2022, 17:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169