banner129

İlk defa yapılacak festivale pandemi engeli

Alanya Belediyesinin kente değer katmak için planladığı birçok etkinlik bu yıl pandemi sebebiyle iptal oldu. İptal olan etkinliklerden biri ise ilk defa yapılması planlanan ‘Alanya Tropikal Meyve Festivali’ oldu.

İlk defa yapılacak festivale pandemi engeli

Alanya Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Alanya Orman ve Tarım Müdürlüğü, Ziraat Odası, Avokado Üreticileri Birliği ve Muz Üreticileri Birliği desteği ile 24-25 Ekim tarihlerinde yapılacağı daha önceden hazırlanan etkinlik takviminde açıklanan ‘Alanya Tropikal Meyve Festivali’ de kovid-19 nedeniyle ertelendi. Türkiye’nin tropikal bahçesi Alanya’da avokadodan mangoya, ejder meyvesinden papayaya, pepinodan pasifloraya, onlarca farklı lezzet yetiştirilmekte.
2021'DE YAPILMASI HEDEFLENİYOR
İlk defa yapılması planlana festivalde hem üreticiyi bilinçlendirici etkinlikler, hem fidan ve ürün satışı yapılması hem de lezzet tutkunlarının Alanya’ya çekilmesi amaçlanmıştı. Pandemi sebebiyle iptal olan bu etkinliğin seyahat acentelerinin tur programlarına alınarak sonbaharda özellikle lezzet tutkunlarını Alanya’da buluşturmak amaçlanmıştı. Festivalin, pandeminin etkisinin kaybolması halinde önümüzdeki yıl yapılması hedefleniyor.  -Özgür YILMAZ
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107