banner84

İlk faturalar geldi

ASAT ilk sufaturalarını vatandaşa gönderdi. Pahalı gibi gözüken faturalardaki su bedelinin 65 günlük olduğu bildirilirdi. Su bedeli ile alınan Çevre Temizlik Vergisi'nin (ÇTV) yüzde 80'lik oranının Alanya Belediyesi'nin hesabına geri gönderileceği açıklandı

İlk faturalar geldi

 Antalya Büyükşehir Belediyesi su ve Atıksu İdaresi (ASAT) Alanya'ya ilk su faturalarını gönderdi. İlk faturalarda ki su bedeli vatandaşa biraz yüksek geldi. Alanya Postası'na açıklamalarda bulunan AK Parti Antalya Büyükşehir Meclis Üyesi Kerim Başkaptan, su bedelinin 65 günlük olduğunu belirterek, "Su faturaları yaklaşık 65 gündür okunmadığı için rakam yüksek gibi görünüyor. Ancak metreküp fiyatı aynı. Daha önce 0-13 metreküp 1,09 TL idi ve aylık okunuyordu. ASAT şuan okuma geciktiği için 0-32,5 metreküp arasını 1,09 TL olarak okuma yapıyor." dedi.

Ç.T.V.'LER ALANYA'YA GÖNDERİLECEK
Su bedeli ile birlikte alınan Çevre Temizlik Vergisi'nin de toplama yetkisinin ASAT'ta olduğunu hatırlatan Başkaptan, "Ç.T.V. belediye gelirlerine göre yüzde 80 Alanya Belediyesi, yüzde 20 Büyükşehir Belediyesi oranında paylaşılıyor. Su tahsilatlarında ödenen Çevre Temizlik Vergisi ASAT tarafından tahsilata müteakip ilgili belediyelerine iade edilir. Aynı zamanda Alanya Belediyesi'de aldığı temizlik vergilerinin yüzde 20'lik oranını büyükşehire gönderir." dedi.
Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2014, 10:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157