banner84

'İnlerindeyiz, inlerinden çıkarıyoruz'

Alanya'da demokrasi nöbetinde vatandaşlara hitap eden Bakan Çavuşoğlu, "İnlerindeyiz, inlerinden çıkarıyoruz. Nereye giderlerle gitsinler getireceğiz ve milletçe hesabını soracağız, nereye giderlerse gitsinler." dedi.

'İnlerindeyiz, inlerinden çıkarıyoruz'
Alanya Atatürk Meydanı'nda demokrasi nöbeti tutan vatandaşlarla biraraya gelen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Ordumuzun içine sızmış bu hainler, bu terör çetesi, bunlara asker diyemeyiz, bunlar asker kıyafeti giymiş hainler. Bunlara asker dersek, şanlı ordumuza, Mehmetçiğimize hakaret olur. İşte o gün gördük, devlet içine sızmış bazı diğer unsurlarla beraber esas yıllardır şanlı ordumuzun içerisine sızmış bu teröristler başta kendi komutanları olmak üzere Genelkurmay Başkanımız olmak üzere doğrudan ülkemizi, milletimizi hedef almıştır." diye konuştu.
 "ASLINDA İYİ HAZIRLANMIŞLAR, PLANLAR DA YAPMIŞLAR"
Çavuşoğlu, "Aslında iyi hazırlanmışlar, planlar da yapmışlar çünkü Cumhurbaşkanı'nı nasıl öldürecekler, Başbakan'a nasıl saldıracaklar, Dışişleri Bakanı'nın konutuna nereden inecekler helikopterle... Kimleri, ilk önce kahraman polislerimizi vuracaklar. Özel güçlerimizi vuracaklar, hassas noktaları, TRT'yi ele geçirecekler ve bu şekilde başarılı olacaklar. Bunların hesabını iyi yapmışlar, hesapları var ama unuttukları bir şey vardı. Milletimizin de bir hesabı var, yüce Rabbimin de bir hesabı var. Bunların hesabını hep birlikte bozduk."
 Çavuşoğlu, kahraman milletin tankların, paletlerin altına yattığını, "Beni çiğnemeden devletimi çiğneyemezsin." dediğini vurguladı.
 Zalimlerin bazı vatandaşları tanklarla ezip geçtiğini ifade eden Çavuşoğlu, "Bunlar bu kadar alçak, bunlara insan bile denemez. Bunların sözde çete lideri, Pensilvanya'daki terörist başı, dün Türk milletine diyor ki 'Ahmak bunlar.' diyor. Sana kayıtsız, şartsız tapan, senin her dediğini talimat gibi alan, devletine, milletine, milletin değerlerine, Türk bayrağına kasteden Haşhaşiler mi zannettin sen benim milletimi? Utanmadan tehditlerini devam ettiriyor oradan." şeklinde konuştu.
 Çavuşoğlu, milletin 17-25 Aralık darbe girişiminden sonra bunların gerçek yüzünü gördüğünü, hedeflerinin Türkiye'yi darbe ve kaos yoluyla ele geçirmek olduğunu kaydederek, polislerin hiç kimsenin "Giremez" dediği yerlere girerek, o hainleri inlerinden aldığını, çıkardığını söyledi.
 Polisler ve askerlerin, Güneydoğu'daki bazı şehirlerde PKK'lı teröristleri temizledikleri gibi, aynı birliktelikle paralel çeteyi de devletin hücrelerinden tek tek temizlediğine dikkati çeken Çavuşoğlu, "İnlerindeyiz, inlerinden çıkarıyoruz. Kaçanların izindeyiz, izlerini sürüyoruz, nereye giderlerle gitsinler getireceğiz ve milletçe hesabını soracağız, nereye giderlerse gitsinler." dedi.
"FARELER GİBİ ORAYA SAKLANDILAR"
Çavuşoğlu, hainlerden 8'inin Yunanistan'a kaçtığını, orada tutuklandıklarını anımsatarak, onursuz insanların fareler gibi sakladıklarını anlattı.
 Şimdi de terörist başını Pensilvanya'dan alıp, getirmek için çalışmaları sürdürdüklerini belirten Çavuşoğlu, şunları kaydetti:
 "Belgelerimizi verdik. İşte son darbeyle ilgili görüyorsunuz, hepsi tek tek itiraf ediyorlar. Genelkurmay Başkanı'nın en yakınındaki kişi, derdest ettikten sonra 'Seni kanaat önderimizle görüştürelim.' demiş. Kim sizin kanaat önderiniz? 'Fetullah Gülen' demiş. Tabii Genelkurmay Başkanı reddetmiş. (Vatandaşların 'köpek' diyerek, yuhlaması üzerine) Köpeğin bile bile bir sadakati vardır, sahibine sadakatı vardır, ihanet etmez. Şimdi bunları getireceğiz, net bir şekilde istiyoruz."
 Somali Devleti'nin ilk gün Bakanlar Kurulu kararıyla FETÖ'cünlerin oradaki yuvalarını kapattığını ve ülkeyi terketmeleri için bir hafta süre verdiğini hatırlatan Çavuşoğlu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin de bunları terör örgütü ilan ettiğini belirtti.
 "GEREKLİ TEDBİRLERİ ALACAĞIZ"
OHAL'in devletin içindeki darbeciler ve teröristleri hedef aldığını vurgulayan Çavuşoğlu, en kısa zamanda olağanüstü halle gerekli tedbirleri alacaklarını söyledi.
Çavuşoğlu, şunları dile getirdi:
"Bunları devletin çetesinden temizleyeceğiz çünkü bunlar öyle hain planlarla bu devletin içine girmişler ki... Mesela benim bakanlığım, Dışişleri Bakanlığı. Yıllardır klasik Türkçe'den İngilizce'ye çeviri, kompozisyon türü sorular. Bu paralel çeteye mensup kişiler, personel dairesini ve bazı yerleri ele geçirdikten sonra sınav şeklini değiştirmişler, test çok seçmeli. Ve bakanlık tarihinin en zor soruları ki başka hiç kimse bilemesin. Sorular ve cevapları, bunların o mensuplarına verilmiş ve sadece bunlar girmiş. Hiç birisi dil bilmiyor, kapasitesi yok. Bunlar zaten hain olarak içeri sokulmuş.
 Şimdi Dışişleri Bakanlığı olarak ben bu hainleri bakanlığımdan temizlemeden rahat çalışabilir miyim? Devletin hafızasını, sırlarını bunlara emanet eder misiniz? Ben de edemem. Yasal çerçevede ne gerekiyorsa onu yapacağım. Her şeyden önce sahte sınavlarla soruları çalarak, bakanlığıma giriyorsa zaten hukuku çiğnemiştir. Sen benim milletimin dişinden, tırnağından artırdığı vergilerle, devletin parasıyla işe gireceksin, maaşını alacaksın. Huzurun iyi, ondan sonra da bu millete bu vatana ihanet edeceksin, ben de göz yumacağım veya devlet göz yumacak. Avrupalıların da istediği bu, darbe girişimi oldu ama dokunma bunlara."
Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2016, 19:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107