banner84

'İnlerine girip temizleyeceğiz'

Belçika'da konuşan Dışişleri Komisyonu Sözcüsü Çelik, "Devletimiz FETÖ ile mücadele için her türlü adımı attı ve hukuk devleti ilkesi çerçevesinde devlete sızan tüm üyeleri temizlenmekte kararlı" dedi

'İnlerine girip temizleyeceğiz'
TBMM Dışişleri Komisyonu üyeleri, Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimini anlatmak için geldikleri Belçika'da, sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle buluştu. AK Parti Aksaray Milletvekili Mustafa Serdengeçti, AK Parti Hatay Milletvekili Fevzi Şanverdi, AK Parti İstanbul Milletvekili Haydar Ali Yıldız, CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım ve MHP İstanbul Milletvekili Ekmeleddin İhsanoğlu'dan oluşan Dışişleri Komisyonu üyelerine başkanlık eden AK Parti Antalya Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu Sözcüsü Sena Nur Çelik, Belçika'nın başkenti Brüksel'deki toplantılarından sonra Anvers kentine gittiler. 
"FETÖ ÜYELERİNİ TEMİZLEYECEĞİZ"
15 Temmuz'daki darbe girişimine kadar TBMM'nin bombalanacağını, küçük çocukların içinde olduğu arabaların tanklarla ezileceğini ve silahların millete yöneltileceğini asla tahmin edemediklerini ifade eden Milletvekili Çelik, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine sokaklara dökülen milletin, tanklara meydan okuyarak darbeyi engellediğini, büyük bir felaketin birlik ve beraberlik sayesinde önüne geçildi. O gece sabaha kadar TBMM'de tüm partiden milletvekilleriyle nöbet tuttuk. 
Devletimiz FETÖ ile mücadele için her türlü adımı attı ve hukuk devleti ilkesi çerçevesinde devlete sızan tüm üyeleri temizlenmekte kararlı. Bu grup uluslararası bir grup, yurt dışında uzantıları var. Büyükelçilerimiz bu konuda gerekli adımı atıyor" dedi.
"ÖN YARGILI HABERLER YAPILIYOR"
15 Temmuz gecesi gösterilen birliğin bundan sonra da devam etmesini ümit ettiğini dile getiren Çelik, "Batı medyasında Türkiye'de olanlarla ilgili bir takım karalamalarla karşı karşı karşıyayız. İçerikle ilgili yanlışların yanı sıra bir takım önyargılarla da haberler yapılıyor. Bu konuda mücadelede sizlerin de yapacakları çok önemli. Bu yapıyla mücadelede sizlerin katkıları çok önemli olacaktır" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2016, 16:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107