banner84

'İnsan hakları ihlaline asla izin vermeyeceğiz'

Yağmur altında yapılan Dünya İnsan Hakları Günü kutlama töreninde bir açıklama yapam Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven, "“İnsan haklarına saygılı devlet olma ilkesini Alanya’nın her biriminde uygulama kararlılığında ve azmindeyiz" dedi

'İnsan hakları ihlaline asla izin vermeyeceğiz'
 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü kutlamaları Alanya Kaymakamı ve İlçe İnsan Hakları Kurulu Başkanı Dr. Hasan Tanrıseven’in Atatürk Anıtı’na çelenk sunması ile başladı. Çelenk sunumunun ardından basın mensuplarına bir açıklama yapan Kaymakam Tanrıseven,  insan haklarının önemine değinerek şunları ifade etti: “İnsan haklarına saygılı devlet olma ilkesini Alanya’nın her biriminde uygulama kararlılığında ve azmindeyiz. Kurul üyelerimizle beraber ilçemizde insan hakları konusunu değerlendirdik.  Herhangi bir şikâyet başvurusunun olmaması işlerin yolunda olduğunu gösteriyor ama biz bununla yetinmeyeceğiz ve kamu hizmetlerini yürütürken vatandaşlarımızın insan haklarını her daim göz önünde bulunduracağız. İnsan haklarına hassasiyet bizim temel görevimizdir. 
Buradan bütün kamu görevlilerine ve yerel yönetim birimlerine sesleniyorum: Vatandaşlarımızın işlerini en kısa sürede tamamlayalım ve vatandaş memnuniyeti görevimizi yerine getirelim. Bugüne kadarki çalışmalarınızın iyi olduğunu görmekle beraber bunları daha iyi duruma getirmek için elbirliği ile çalışacağız. Dünya İnsan Hakları Günü kapsamında yerel televizyonlarda ve medyada İnsan Hakları Günü dolayısıyla çalışmalar yapılacak, okullarımızda da insan haklarıyla ilgili eğitimler verilecektir. Amacımız, herkesin insan hakları konusunda duyarlı olması; vatandaşların haklarının, kamu görevlilerinin de yetki, görev ve sorumluluklarının farkında olmasını sağlamaktır.”
HAK İHLALİNE İZİN VERMEYECEĞİZ
Kaymakam Tanrıseven konuşmasını şöyle sürdürdü: “Buradan tüm vatandaşlarımıza sesleniyorum: Haklarınız devletin güvencesi altındadır. Hiç kimsenin hak ihlaline izin vermeden çalışmalarımızı insan hakları konusunda göstereceğimiz hassasiyetle sürdüreceğiz.”
Dünya İnsan Hakları Günü çelenk sunma törenine Alanya Kaymakamı ve İlçe İnsan Hakları Kurulu Başkanı Dr. Hasan Tanrıseven, Belediye Başkan Yardımcısı Adem Er, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er ve İlçe İnsan Hakları Kurulu üyeleri katıldı.
Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2014, 10:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107