banner84

İnternetten alışverişe dikkat

Son dönemde artan dolandırıcılık olaylarına karşı TDP Büro Amirliği vatandaşları internet alışverişi noktasında uyarıda bulundu

İnternetten alışverişe dikkat

Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) Büro Amirliği vatandaşları internetten yapılan alışverişler konusunda uyardı. Dolandırıcıların her zaman yeni yöntemler bularak vatandaşları dolandırmaya çalıştığına dikkat çeken TDP, dikkatli olunmasını istedi. TDP’den yapılan açıklamada, "İnternet üzerinden alışveriş gerçekleştirirken mutlaka güvenilir web sitelerini tercih edin. Köklü ve denetimli olan alışveriş siteleri diğerlerine göre daha güvenilirdir.
SSL SERTİFİKASINA BAKIN
İnternet sitelerinden alışveriş yapılırken mutlaka sitelerin güvenlik sertifikası olan SSL sertifikasına bakın. Eğer SSL sertifikası yoksa o sitelerden uzak durun. Düşük ücretlere kapılarak asla güvenli olmayan site ve sosyal medya hesaplarından alış veriş yapmayın. Bu gibi sitelere kişisel bilgilerinizi, kredi kartı bilgilerinizi ve şifrelerinizi girmeyin. Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal medya hesaplarından alışveriş yapmayın. Bu durum da dolandırılma olasılığınızı minimum düzeye indirgemiş olursunuz.” denildi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107