banner84

Involatus 500 bin yolcu hedefliyor

Almanya merkezli "Airbroker" (havayolu ile tur operatörleri arasında aracı şirket) Involatus Carrier Consulting GmbH, Antalya bölgesine 2014 yılı içerisinde 500 bin turist taşımayı hedefliyor

Involatus 500 bin yolcu hedefliyor
 Involatus Carrier Consulting Genel Müdürü ve aynı zamanda şirketin sahibi konumundaki Erkan Türkoral, yaptığı açıklamada, ağırlıklı olarak Tailwind Airlines, Freebird Airlines, Germania, Onur Air, Sunexpress, Air Cairo, Nesma Air, TUIFly, Corendon Airlines, Atlasjet, vb. partner havayolları ile düzenli olarak özellikle Almanya ağırlıklı olmak üzere Avrupa’nın birçok meydanından hizmet verdiklerini belirtti.  
Ayrıca TUI, DER Touristik, Thomas Cook, FTI, Alltours gibi Almanya’nın en büyük tur operatörleri ile çalıştıklarını ifade eden Erkan Türkoral, büyük operatörlerin dışında en azından 30 ayrı irili ufaklı tur operatörüne de piyasa Sartlarında var olabilmeleri için imkanı sağladıklarını kaydetti.  
Erkan Türkoral, Involatus Carrier Consulting`in, sanal bir havayolu şirketi gibi olduğuna işaret ederek, "En büyük destinasyonumuz Antalya’dır. Ağırlıklı olarak Tailwind uçaklarını kullanarak Antalya’ya 500 bin yolcu taşıyoruz. Diğer destinasyonlara ise 30 ila 40 bin arasında yolcu taşıyoruz. Almanya, Avusturya, İsviçre, Belçika, Hollanda ve Türkiye olmak üzere Avrupa’da 10.000´e yakın acentemiz bulunmakta. Bunlar rezervasyon sistemi ile koltuk rezervasyonu yaparken büyük tur operatörlerine ise garanti koltuk sunmaktayız" dedi. 
Türkoral, “Tailwind Hava Yolları yapılan çalışmadan duyulan memnuniyet ve ortak çalışmaların neticesinde, Involatus`a hizmet verecek  yeni uçağına corporate design vererek bir jestte bulunmuş ve uçağın dışını "www.involatus.com" ve şirket logosunu kullanarak planlanan uzun işbirliğinin Almanya turizm camiasına vurgulanmasına katkıda bulunmuştur’’ diye konuştu. 
Başarılarının satış ve pazarlamadaki kuvvetlerinden geldiğini belirten Erkan Türkoral, Türkoral ailesi olarak uzun yıllardır turizm, reklam ve pazarlama branşlarında topladıkları birikimi 2012 yılının sonunda kurdukları Medianox GmbH şirketi altında topladıklarını ifade etti.
Türkoral, şunları söyledi: “İki alanda aktif olan şirketimiz Medianox bütün konsantrasyonunu turizm sektöründe hizmet veren şirketlere veriyor. Havacılık danışmanlığı (havayolu ile havaalanı işletmesi arasındaki hizmet sözleşmeler) ve reklam ajansı olarak faaliyet gösteren Medianox`un müşterileri olarak Almanya’nın birçok tur operatörünü, uluslararası havayollarını ve havaalanlarını sayabiliriz. Ek olarak radyo reklamları, fuar tasarım hizmetleri gibi dallarda da hizmet veren Medianox bölge ve ülke tanıtımları da üstleniyor."
Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2014, 17:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157