banner84

İş güvenliği 6. kurul toplantısı gerçekleştirildi

İş Güvenliği 6. Kurul Toplantısı Belediye Meclis Salonu’nda Başkan Yardımcısı ve Kurul Başkanı Ali Yenialp başkanlığında bugün gerçekleştirildi.

İş güvenliği 6. kurul toplantısı gerçekleştirildi
 Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Başkan Yardımcıları, Belediye Birim Amirleri ve şantiye şeflerinin katıldığı toplantı, Kurul Başkanı Yenialp’in 6331 Sayılı İş Güvenliği Yasası’nın iş veren ve çalışan açısından önemine dikkat çeken konuşmasıyla başladı. Yenialp konuşmasında yasayı özetleyerek  işveren ile çalışanın yükümlülüklerini hatırlattı.

Kurul Başkanı Ali Yenialp’in ardından söz alan A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Sibel Yıldırım Kurtoğlu,  bu toplantının 2014 yılının son kurul toplantısı olduğunu söyleyerek, “Bugünkü toplantımızda kurul üyelerimizle, 2014 yılında gerçekleştirilen çalışmalar ile 2015 yılında gerçekleştirilecek çalışmalar değerlendirildi.  Belediye Hekimi Sultan Özgen ve A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Kenan Akpolat’la sürdürdüğümüz iş güvenliği hizmetleri hakkına Belediye Başkanımıza bilgi verdik ve 2015 yılında yapılacak çalışmalarla ilgili görüşlerini aldık” dedi.

BELEDİYE HİZMET BİRİMLERİNİN ÇOĞUNUNUN RİSK ANALİZİ TAMAMLANDI

A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Sibel Yıldırım Kurtoğlu, belediye hizmet birimlerinin çoğunun risk analizi ve acil durum çalışmalarının tamamlandığını belirtti. Kurtoğlu,  risk analizi ve acil durum çalışmaları tamamlanan birimleri şöyle sıraladı: Alanya Belediye Binası, Mahmutlar Hizmet Birimi, Avsallar Hizmet Birimi, Marangozhane, 75. Yıl Spor Salonu, Atatürk Spor Salonu ve  Oba Stadyumu. 

Uzman  Kurtoğlu, “İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulu saha çalışması yaparak bu alanların acil eylem planları ve buralarda çalışan personellerin yıllık 16 saatlik iş güvenliği eğitimlerini tamamlandı. Kalan çalışmalara da 2015 yılında da devam edilecektir” diye konuştu.

BAŞKAN YÜCEL, “ CAN GÜVENLİĞİ HER ŞEYDEN ÖNCE GELİR”…

İş Güvenliği 6. Kurul Toplantısına katılan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, personelin can güvenliğinin her şeyden önce geldiğini söyledi. İş Sağlığı ve Güvenliğiyle ilgili 2014’te yapılan çalışmalar ve 2015 planlarıyla ilgili Kurul Üyelerinden bilgi alan Yücel, “Personelin can güvenliği bizim için her şeyden önce gelir” dedi. “Kendimize yapılmasını istemediğimiz şeyleri başkalarına da yapmamalıyız.” diyen Başkan Yücel, Müdürlere ve şantiye şeflerine personellerinin iş güvenliği konusunda dikkatli olmalarını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2014, 15:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107