banner129

'İthal muz önlenmeli'

Migros, 50 TL alışveriş yapan müşterisine, muzun kilosunu 1 TL'den satıyor. Ziraat Odası Başkan Adayı Kerim Toksöz, "Bu kampanya muz üreticisini bitirir, biran önce sona ermeli" dedi

'İthal muz önlenmeli'
 ALANYA'DA da şubeleri bulunan Migros, kendi müşterilerine dönük indirim kampanyaları yapıyor. Migros, kendi merkezlerinden 50 TL ve üzerinde alışveriş yapan müşterilerine 1 TL'ye ithal muzu 1 TL'den satıyor. Ziraat Odası Başkan Adayı Kerim Toksöz, "Bu Migros'un düzenlediği kampanya, muz üreticisini vurur. Hem bu muzlar yurt dışından ithal ediliyor, hem de 1 TL'den satılıyor. Yani burada muz üreticisine Migros eliyle iki darbe birden vuruluyor. Bu kampanya biran önce bitirilmeli. Yoksa Alanya'da muz üreticisi, hem maddi, hem de manevi yönden zarar eder" dedi. 
"İTHAL MUZ ÖNLENMELİ"
TOKSÖZ, "İthal muz konusunda Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu'nun öncülüğünde Tarım Bakanlığı bir çalışma yapmalı. Muz üreticisini zarar ettirecek ithal muz, yurt dışından ülkeye sokulmamalı. Bu ithal muz, Türkiye'ye geldiği müddetçe yerli üreticinin ürettiği muz, değerinde satılmaz. Ziraat Odası Başkanlığı'nı kazandığımız taktirde, bu konularda etkin bir mücadele başlatacağız. Hem yerli üreticimizin ürettiği muzun değerinde satılması, hem de üreticinin sorunlarının çözümü noktasındaki projelerimizi İlçe Tarım Müdürümüz, Muz Üretici Birliğimiz ile birlikte Tarım Bakanlığı'na giderek, çözümü noktasında ortak çalışma yapacağız" diye konuştu. 
Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2014, 16:58
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107