banner165

‘İtirazların o dönemde yapılması gerekirdi’

Türkler’de yapımı devam eden yeni hale Alanya’daki halcilerin taşınmak istememesine karşın Demirci, “ Belki ileride doğuda ikinci bir hal düşünülebilir ama projenin iptal olması mümkün değil. Şu an için önceliğimiz bu halin bitirilerek hizmete girmesi” açıklamasında bulundu.

‘İtirazların o dönemde yapılması gerekirdi’

( Özlem KAYGUSUZ)- 2016’da dönemin Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel tarafından atılan Türkler Toptancı Hal inşaatı için Alanya Hal Derneği, daha önce sıkça dile getirdiği gibi geçtiğimiz günlerde de tepkisini dile getirerek projenin yetersiz olduğunu ve yeni hale taşınmak istemediklerini dile getirmişti. Alanya Hal Derneği Başkanı Adem Kaya’nın konu hakkında Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e 20 Nisan’da Alanya’da katılacağı iftarda yeniden halcilerin talebini ileteceğini de söylemesi üzerine akıllarda projede herhangi bir değişiklik yapılabilir mi sorusunu doğurdu. Bunun üzerine Alanya Posta Medya’ya özel açıklamalarda bulunan CHP’li Alanya ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Erkan Demirci, projenin iptalinin söz konusu olmadığını fakat ileriki zamanlarda doğuda da bir hal projesinin yapılabileceğini söyledi.
O DÖNEMDE TARAFLAR KABUL ETMİŞTİ
Hal projesinin Muhittin Böcek döneminde başlanan bir proje olmadığını hatırlatan Demirci, “O dönem Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ALTSO)organizasyonuyla Menderes Türel döneminde projelendirilmiş ve temeli atılmış bir proje. Mimari projenin hazırlanması döneminde Hal Derneği'nin görüşü alındı mı bilmiyorum ama bu itirazların o dönemde yapılması ve projenin durdurulması gerekirdi. Oysa o dönemde tüm tarafların katıldığı gösterişli bir temel atma töreniyle işe başlandı” diye konuştu.
‘MÜMKÜN DEĞİL’
“Fiyat farkları ve ilave yatırımlarıyla neredeyse 150 milyon lirayı bulacak ve %87 oranında bitmiş bir yatırımdan bahsediyoruz”  diyen Demirci,  “O nedenle bu projenin iptal edilmesi mümkün değil. Belki ileride doğuda ikinci bir hal düşünülebilir. Ama şu an için önceliğimiz bu halin bitirilerek hizmete girmesi”

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2022, 10:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169