banner165

İyi tatiller çocuklar

Alanya’da 2021-2022 eğitim öğretim yılının sona ermesiyle birlikte 61 bin 709 öğrenci karne heyecanı yaşadı. Öğrenciler heyecanlarını Alanya Posta Medya ile paylaşarak tatilde kitap okuyup bol bol gezeceklerini söylediler.

İyi tatiller çocuklar


2021-2022 Eğitim Öğretim yılının sona ermesi münasebeti ile Alanya’daki okullarda karne töreni düzenlendi. 61 bin 709  öğrenci yaz tatiline girmenin sevincini yaşarken Atatürk İlkokulu’nda düzenlenen karne töreninde Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz öğrencilere karne hediyesi  olarak Alanya Belediyesi’nin çocukların gelişimi ve öğrenimine katkı sağlamak amacıyla hazırlattığı boyama kitabını dağıttı.  Kaymakam Ürkmezer ve Başkan Yücel, öğrencilerle sohbet ederek iyi bir tatil geçirmelerini diledi. Alanya Posta Medya’da miniklerin karne heyecanına ortak oldu. Mutlulukları gözlerinden okunan öğrenciler Alanya Posta Medya ile mutluluklarını paylaştı. 


‘TATİLDE HER YERİ GEZMEK İSTİYORUM’
Heyecanlı olduğunu dile getiren birinci sınıf öğrencisi Bahar Doğan, “ Heyecanlıyım, çok mutluyum. Tatilde havuza ve denize gideceğim. Her yeri gezmek istiyorum” 


‘TATİLDE DERS ÇALIŞACAĞIM’
Elif Doğan isimli bir diğer öğrenci de karnesinin iyi olduğunu söyleyerek, “Karnem güzel geldi. Tatilde kitap okuyup derslerimi çalışacağım” sözlerine yer verdi.


‘ÖĞRETMENİM OKUMAYI BIRAKMAYIN DEDİ’
Mehmet Selim Karadeniz  de duygu ve düşüncelerini, “ Tatile girdiğim için iyi hissediyorum. Tatilde kitap okurum, gezerim. Öğretmenim bizlere çok çalışmamız gerektiğini ve okumayı da bırakmamamız gerektiğini söyledi” diyerek aktardı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169