banner84

'Kaçak elektrik şebekesi var'

CLK Akdeniz Elektrik Perakende Satış A.Ş. Genel Müdürü Bakal, Alanya'da kaçak elektrik kullanımıyla ilgili elektronik düzenek pazarlayan şebeke olduğunu iddia etti

'Kaçak elektrik şebekesi var'

 CLK Akdeniz Elektrik Perakende Satış A.Ş. Genel Müdürü Halit Bakal, Alanya'da kaçak elektrik kullanımıyla ilgili elektronik düzenek pazarlayan bir şebeke olduğunu söyledi. 

Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. Alanya Müdürü Hasan Polat, CLK Akdeniz Elektrik Perakende Satış A.Ş. Alanya Müdürü Niyazi İnce, CLK Akdeniz Elektrik Perakende Satış A.Ş. Genel Müdürü Halit Bakal, Alanya Gazeteciler Cemiyeti'nde (AGC) Cemiyet Başkanı Mehmet Ali Dim'in de katılımıyla şirket abonelerinin gecikmiş fatura borçlarından faizlerinin silinmesiyle ilgili başlatılan af kampanyası hakkında basın toplantısı düzenledi. 
Bakal, "Mayıs 2013 ve öncesine ait borcun anaparasının ödenmesi halinde birikmiş tüm gecikme faizlerinden vazgeçerek alacaklarının tasfiye edilmesini amaçlıyoruz. Toplam 286 bin 159 faturada 126 milyon lira tutarındaki gecikme faizi silinecek. Abonelerimiz şirketimize 30 Haziran'a kadar müracaat ederek borçlarını defaten ödemeleri veya kredi kartıyla taksitlendirmeleri halinde takipte olan veya olmayan alacakların işlemiş gecikme faizinin yüzde 100'ünü silinecektir. Bu kampanya ile bugüne kadar yaşanan sıkıntıları ortadan kaldırmak ve temiz bir sayfa açmayı planlıyoruz. Bugüne kadar 4 bine yakın abonenin 7 bin 800 fatura ödemesi gerçekleştirdi. Hedefimiz 121 milyon lira olan ana para alacağının yüzde 100'ünü tahsis etmek. Alanya'da kampanyadan 11 bin abone faydalanacak. 286 bin 159 faturanın 46 bin 783'ü ve 126 milyon lira gecikme faizinin de 29 milyon 247 bin lirası Alanya ilçesine ait" diye konuştu. 
"SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ"
Toplantıda kaçak elektrik kullanımı konusu da gündeme geldi. Genel Müdür Bakal, kaçak elektrik kullanımını Güneydoğu ile kıyaslamanın Akdeniz Bölgesi'ne haksızlık olacağını söyledi. Yine de Antalya ve çevresinde kaçak kullanımı önleme konusunda istenilen noktada olmadıklarını belirten Bakal, "Alanya'da kaçak elektrik kullanımıyla ilgili elektronik düzenek pazarlayan bir şebeke var. Kaçağı yakaladıktan sonra Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunuyoruz" dedi. 
"ODALARLA ORTAK ÇALIŞMA YAPIYORUZ"
Gerekli denetimleri yaptıklarını ve abonelerinin bu tür kaçak kullanımlara eskisi kadar itibar etmediğini dile getiren Bakal, "Burada bir şebeke var ancak bu şebekeyi henüz tespit edemedik. Takip içerisindeyiz. Antalya Elektrikçiler ve Antalya Elektronikçiler Odası'yla ortak çalışıyoruz." diye konuştu. 
Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2014, 10:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157