banner84

Kaçak yapıya geçit yok

İlçemiz genelinde herhangi bir kamu kurum ve kuruluşundan izin almadan kıyı ve deniz içerisinde yapılan kaçak yapılar ile ilgili denetimler devam ediyor.

Kaçak yapıya geçit yok

Denetimlerde bu güne kadar ilgili kurumlar tarafından 89 otel, 9 site ve 14 işletme olmak üzere toplam 112 işletme hakkında yasal işlem yapıldı.Haklarında yasal işlem başlatılan 12 işletme ilgili kurumlardan izin almış, 9 tanesi hakkında ise Cumhuriyet Başsavcılığına  suç duyurusunda bulunulmuştur. Denetimlerde 96 otele 469.551,00 TL idari para cezası uygulanmıştır.  Ayrıca denetlenen 28 otele ecrimisil uygulanmış ve 5 işletme hakkında da ilgili birimlere yasal işlem yapılması için bildirimde bulunulmuştur.
İlçe Müze Müdürlüğü tarafından 2863 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanununa aykırı çalışma yaptıkları tespit edilen 7 ayrı mevkide yasal işlem başlatılmış, bunlardan mevzuata aykırı 3 mevkii hakkında Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu ile Cumhuriyet Başsavcılığına suç durusunda bulunulmuştur.

KOMİSYON DENETİMLERE
ARALIKSIZ DEVAM EDECEK

Liman Başkanlığının sekretaryasını yaptığı Kıyı Denetim Komisyonu, Kaymakamlık makamında yapılan toplantıda, yapılan çalışmalar ile ilgili Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’ e ayrıntılı bilgi verdi.

Liman Başkanı Edip Ballıkaya ve Kıyı Denetim Komisyonu üyeleri Kaymakam Tanrıseven'e verdiği bilgide, gerek yazılı gerek görsel basında çıkan haberler ya da vatandaşın sözlü yazılı şikayetleri ile birlikte  Kaymakamlık Makamının talimatları gereğince bütün ihbarları en ince ayrıntısına kadar değerlendirerek gereken raporları hazırlandığını ve komisyon olarak yerinde denetimlerin yapıldığını ve raporların anında hazırlandığını söyledi. Hazırlanan raporların ilgili kurumlara gönderildiğini söyleyen Liman Başkanı Edip Ballıkaya, kaçak yapıların yıkılması ve sahilin eski haline getirilmesi için, Alanya Belediye Başkanlığına ve Antalya Büyükşehir Belediyesinin ilgili birimlerine raporların ve ilgili yazıların gönderildiğini belirtti.  

Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven, Kıyı Denetim Komisyonu'nun hazırladığı raporlar ile ilgili olarak Alanya Belediye Başkanlığı'nın ve Antalya Büyükşehir Belediyesinin ilgili birimlerinin gerekli işlemleri yapması gerektiğini söyledi.
Kaymakam Tanrıseven, Kıyı Denetim Komisyonuna gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür ederek sezon boyunca çalışmaların araklıksız devam etmesini istedi.

Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven, Alanya'nın 70 kilometrelik eşsiz sahilleri olduğunu belirterek bu sahilleri korumanın kendilerinin birinci önceliği olduğunu söyledi. Kaymakam Tanrıseven, özellikle sahil ve kıyılarda yapılacak çalışmalar ile ilgili kurumlardan mutlaka izin alınması gerektiğini, izin almayan kuruluşlar hakkında yasal işlem başlatılacağını belirtti. Tanrıseven, Kaymakamlık tarafından kurulan komisyonun Büyükşehir, Alanya Belediyesi ve kamu kurumları ile koordineli bir şekildi çalışacağını ve denetimlerini yaz boyu sürdüreceğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2015, 18:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107