banner84

Kadın Politikaları Altılı Masa'da

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulu, “Altılı Masa”da temsil edilen partilerin genel başkanları ile gerçekleştirdiği kadın politikalarının gözden geçirilmesi konusundaki savunuculuk toplantıları kapsamında bugün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü.

Kadın Politikaları Altılı Masa'da

 Toplantıda Altılı Masa’nın artan yoksulluk ile kadın emeği ve kadının işgücüne katılımı başta olmak üzere kadın ve eşitlik politikaları kapsamındaki somut önerileri değerlendirildi.  Gezi Davası ve Canan Kaftancıoğlu’na verilen hukuktan uzak cezanin da ele alındığı toplantıda TKDF, 21 Mayıs’ta gerçekleştirilecek mitinge destek vereceğini açıkladı. 

ÇÖZÜMLERE İHTİYAÇ VAR

Bu toplantı vesilesiyle, muhalefet partilerinin diyalog süreçlerinde kadın ve eşitlik politikalarının ilgili kadın örgütleriyle görüşmeler neticesinde hazırlanması ve somut öneriler olarak kamuoyuna sunulması gerektiğini tekrar hatırlatıyoruz. Muhalefet partileri toplumsal cinsiyet eşitsizliğini, kadına yönelik şiddeti, kadın kırımını,  kadın yoksulluğunu, kadının emek sömürüsünü ve gün geçtikçe derinleşen kadın yoksulluğunu oy potansiyeli olan söylem alanları olarak olarak görmekten vazgeçmeli, somut ve demokratik çözüm önerilerini kamuoyu ile paylaşmalıdır; zira siyasi partilerin seçimlerde artan sayıda kadın aday göstermelerinden çok daha acil ve çok boyutlu çözümlere ihtiyacımız var.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169