banner129

Kanuna aykırılık yok

Eftalia Otelleri Sahibi Mehmet Aydıncı, Türkler'de mülkiyeti kendilerine ait olan sahilde 108 bin metrekare alan üzerine inşaa ettikleri günü birlik tesislerde kanuna aykırılık olmadığını söyledi.

Kanuna aykırılık yok

Türkler Mahallesi'nde Eftalia Grup otelleri tarafından sahile yapılan günü birlik turizm tesislerinin başta tapusu, yapı ruhsatı olmak üzere gerekli izin belgelerini yazılı bir açıklama ile birlikte gazetemize gönderen İşadamı Mehmet Aydıncı "Tesislerimiz kanuna aykırı değil. Tesislerimiz günü birlik tesis statüsünde olup kanunlar ve yönetmeliklerin emrettiği şekilde yapılmıştır" dedi. Alanya'da turizm sezonun sıkıntılı geçtiğini dile getiren Aydıncı, 108 bin metre kare kendi tapulu arazileri üzerine yapılan ve yerli halka da açık olan bu tesislerin Alanya turizmine ciddi bir katkı yaptığına dile getiren Aydıncı "Turizmi gelişmesini istiyorsak Alanya turizmi daha iyi olsun diyorsak bu tesis gibi çok sayıda tesis yapılmalıdır" dedi.


"ARAZİLERİMİZ TAPULU"


Aydıncı yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:


"Yapmış olduğumuz tesis 2 Nisan 2013 tarih ve 28 bin 606 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Kıyı Kanunu'nun uygulanmasına dair yönetmeliğe uygun olarak yapılmıştır. Yapılmış olan tesis tamamen mülkiyetimiz dahilinde olup herhangi bir işgalimiz bulunmadığı gibi yapıların tamamı günü birlik yapı statüsündedir. Söz konusu tesisin 60 bin metre kare arazi üzerine yapılmış olmakla birlikte arazinin toplam büyüklğü 108 bin metre karedir ve tamamı şirketimize ait tapulu arsadır" dedi.


"RUHSATLARIMIZ MEVCUTTUR"


Tesislerin kıyı kenar kanununa muhalefet etmediğine de dikkat çeken Aydıncı "Kıyı kenar çizgesinin deniz tarafında kalan ve kıyı olarak belirtilen bölümde herhangi bir yapımız mevcut değildir. bu alanda kalan sahil kısmında sadece yasaların belirttiği şekilde güneşlenme amacıyla şemsiye ve şenzlog hizmeti verdilmektedir. Tesislerimizle ilgili olarak yapı ruhsatımız yapı kullanma izin belgemiz ve açma ruhsatımız mevcut olup yasalara ve kanunlara uygun günü birlik tesislerdir"

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2015, 20:02
banner140
YORUM EKLE
YORUMLAR
osman çoban
osman çoban - 6 yıl Önce

Keske bütün isadamlari aydinci'larin yarisi kadar dörüst olsalar yeterdi.

hd
hd - 6 yıl Önce

Hayir halki almiyorlar

Serikli
Serikli - 6 yıl Önce

Düzgün esnaf. Eftalia. İşletmecileri. Sizi seviyoruz gardaşlıkşar. Durmak yok yola devam.

dy21
dy21 - 5 yıl Önce

İnsanlarin alin terini yiyenler ne zamandan beri durus olmuslar

SIRADAKİ HABER

banner107