banner129

Kapanma olsa da keyifleri yerinde

Koronavirüs salgını nedeniyle alınan tam kapanma kararının uygulanmaya devam edildiği Alanya'da yasaktan muaf olan turistler, Alanya Posta Medya'ya kapanma sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Kapanma olsa da keyifleri yerinde

- Özlem KAYGUSUZ

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 29 Nisan saat 19.00’da başlayan 17 günlük tam kapanma süreci uygulanmaya devam ediyor. Alanya'da trafiğin en yoğun olduğu cadde ve sokakların, kısıtlamadan muaf olanların dışında boş kaldığı görüldü. Polis ekipleri ise şehir giriş ve çıkışlarında oluşturdukları kontrol noktaları ile trafiğe çıkan vatandaşları denetleyip kısıtlamayı ihlal edenlere ceza kesiyor. Bu süreci en iyi değerlendirenler ise, yasaklardan muaf olan turistler oldu.
SAHİLLER ONLARA KALDI
Alanya’da cadde ve sokaklarda sessizlik sürerken, turistlerin çoğu sahillerde keyif yaptı. Bazı turistler denize girdi, bazıları kumsalda güneşin tadını çıkardı. Kimileri ise evcil hayvanlarını gezdirdi.
'ALANYA, BENİM İÇİN DÜNYADAKİ EN FAVORİ YERLERDEN BİRİ'
İzlanda'dan Alanya'ya gelen 33 yaşındaki  Grimur Karl Einarsson, sürekli Alanya'ya geldiğini dile getirdi. Einarsson,''Belki 2 yıldır 6'ıncı gelişim ama geldiğimizde sadece 3 ay kalıyorum sonra İzlanda'ya dönmek zorundayım'' dedi. Tam kapanma kararının kendisini hiç etkilemediğini aktaran Einarsson, ''Türkiye için tam kapanma olması iyi bir şey.Sadece PCR testi dışında buraya gelmek sorun değil. Yasaklar beni çok etkilemedi'' dedi.
'KORONA GERÇEK DEĞİL DİYENLERDEN DEĞİLİM'
Korona ile mücadele etmek zorunda olduğunu dile getiren Einarsson,''Korona gerçek değil diyenlerden değilim.Bir şeyler yapmak zorundasınız.Ben, bu kapanma döneminde,Alanya'da dışarıda dolaşıyorum ve evimde vakit geçiyorum" dedi.
'TÜRKİYE EMİN ADIMLAR ATTI'
Tataristan'dan Alanya'ya gelen Venera Yashkuzina ise, Türkiye'yi çok sevdiğini ve sürekli buraya gelmek istediğini dile getirdi.Yashkuzina,''Alanya'yı seviyorum, burada görecek güzel yerler var.Türkiye emin adımlar attı herkes güvenli bir şekilde hem özgürce yaşıyor hemde tedbirler alındı.Herkes maskesini takıyor kurallara uyuyor'' diyerek Türkiye'deki kurallardan memnun olduğunu aktardı.
'SERSEMLETİCİ'
Ekim ayından beri Alanya'da yaşayan 25 yaşındaki Juan Garcia da tam kapanma kararının insanların hayatlarını zora soktuğunu belirtti. Garcia,''İnsanların günlük yaşamaya ihtiyacı olduğunu düşünüyorum'' dedi. Garcia, tam kapanma kararına ilişkin yaptığı değerlendirmesinde,'' Sersemletici. Çünkü; bakıyorsun 1 hafta bütün restaurantlar,  dükkanlar açık ondan sonraki hafta hepsi kapanmış.Restaurantlar, oteller ve dükkanlar için çok zor bir durum olduğuna inanıyorum'' ifadelerini kullandı.Bu zorlu süreçte Alanya'da zamanını mümkün olduğunca egzersiz yaparak geçirdiğini aktaran Garcia,''Öğlenleri köpeğimle zaman geçiriyorum, kitap okuyorum ya da bu güzel sahilde yürüyorum'' dedi.
'ÇOK YÜRÜYORUM, ETRAFIMA BAKMAYA ÇALIŞIYORUM'
Eylül ayından beri Alanya'da olan 59 yaşındaki Norveç'li Ann Elizabeth ise, Türkiye'nin tam kapanma kararı uygulamasından memnun kaldığını söyledi.Bu süreçte zamanını nasıl geçirdiğini aktaran Elizabeth, "Çoğunlukla aynı şeyleri yapıyorum.Her günüm aynı. 
Şehre gitmeme gerek yok. burası sessiz ve güzel bir yer. Burada ihtiyacımız olan her şey var.Çok yürüyorum çünkü; köpeğim var o yüzden baya yürüyorum ve etrafa bakmaya çalışıyorum'' dedi.

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107