Alanya’da 55 yaşındaki Hafize Altun yardımseverlerden destek istiyor. 1 buçuk yıldır yüksek kiralar nedeniyle yaşamını karavanda idame ettiren 55 yaşındaki yaşlı kadın yetkililerden destek istiyor. 10 yıl önce böbrek hastalığı nedeniyle Alanya’ya taşındığını aktaran Altun, ailesinin başka illerde yaşadığını ve hiç yardımcı olmadığını aktardı. Alanya Posta Medya ekibine özel açıklamalarda bulunan Altun, barınmak için daha geniş bir alan talep ediyor. Geçimini ise engelli maaşı ve kutu içecek paketlerini toplayarak kazanıyor. Temel ihtiyaçlarını ise bir camiye giderek tamamlayan yaşlı kadın yetkililerden yardım talebinde bulunuyor.ü
‘DAHA GENİŞ BİR YERDE YAŞAMAK İSTİYORUM’
55 yaşındaki Altun Alanya Posta Medya mikrofonlarına verdiği açıklamada, “ 10 yıldır Alanya’da yaşıyorum. Son 1 buçuk senedir burada karavanda bu arazide yaşıyorum. Daha öncede eski evlerde oturdum. Engelliyim diye kimse evini de vermek istemiyor. Böbrek hastasıyım o yüzden burada yaşamam gerekiyor. Belediye ise çok az bir miktarda destek veriyordu ama artık onu da vermiyor. üKaravan çok küçük ihtiyaçlarımı karşılayamıyorum. Benim tek isteğim daha geniş bir alanda yaşamımı sürdürmek” dedi. (SABİHA TATLIYER)
Karavanda yaşayan vatandaş yardım bekliyor
Alanya’da bir buçuk yıldır karavanda yaşamını sürdüren böbrek hastası 55 yaşındaki Altun, yardımseverlerden barınmak için destek talebinde bulundu.
Muhabir: Sabiha Tatlıyer
Trend Haberler
![Alanya sahillerinde vatandaşları bezdirdiler: Alkol içerek...](https://alanyapostasicomtr.teimg.com/crop/250x150/alanyapostasi-com-tr/uploads/2024/07/whatsapp-image-2024-07-21-at-104423.jpeg)
Alanya sahillerinde vatandaşları bezdirdiler: Alkol içerek...
![Alanya'da Başkan Böcek'e saygısızlık: Ne yaparsa yapsın memnun edemedi](https://alanyapostasicomtr.teimg.com/crop/250x150/alanyapostasi-com-tr/uploads/2024/07/thumbs-b-c-948210132b524fc7f821d4a980eb3c07-2.webp)
Alanya'da Başkan Böcek'e saygısızlık: Ne yaparsa yapsın memnun edemedi
![Esnafın işleri bıçak gibi kesildi: Antalya'da o sektör iflasa sürükleniyor](https://alanyapostasicomtr.teimg.com/crop/250x150/alanyapostasi-com-tr/uploads/2024/07/oto-yikama.jpg)
Esnafın işleri bıçak gibi kesildi: Antalya'da o sektör iflasa sürükleniyor
![Alanya'nın yeni kabusu: Kiracıların başına dert olacak!](https://alanyapostasicomtr.teimg.com/crop/250x150/alanyapostasi-com-tr/uploads/2024/07/konut.jpg)
Alanya'nın yeni kabusu: Kiracıların başına dert olacak!
![Beklenen projede sona gelindi: Alanya kavuşmak için gün sayıyor](https://alanyapostasicomtr.teimg.com/crop/250x150/alanyapostasi-com-tr/uploads/2024/07/whatsapp-image-2024-07-22-at-161709.jpeg)
Beklenen projede sona gelindi: Alanya kavuşmak için gün sayıyor
![Alanya'da bu görüntü pes dedirtti: Faciaya davetiye çıkarıyor](https://alanyapostasicomtr.teimg.com/crop/250x150/alanyapostasi-com-tr/uploads/2024/07/whatsapp-gorsel-2024-07-21-saat-155124-01f9e324.jpg)
Alanya'da bu görüntü pes dedirtti: Faciaya davetiye çıkarıyor