banner84

Karayolları Alanya’daki yollara bir el atsın artık

Dün Alanya Postası Gazetesi olarak gündeme getirdiğimiz Alanya’daki sinyalizasyon sisteminin bozukluğu ile ilgili Karayolları Genel Müdürlüğü’nün üzerine düşen görevi yapmadığı ve sinyalizasyon sistemindeki bozukluğu aylardır düzeltmediği öğrenildi

Karayolları Alanya’daki yollara bir el atsın artık

Burcu MUTLU
Alanya Postası Gazetesi olarak dün Alanya’daki sinyalizasyon sisteminin bozukluğu ve aylardır düzenlenmemiş olmasını gündeme getirmiştik. Tosmur ışıklarından başlayan ve Dinek Mahallesi’ne kadar devam eden yeşil dalganın bir türlü düzgün çalışmaması trafiğe çıkan herkesi isyan ettirdi. Karayolları Genel Müdürlüğü’ne bağlı olan ve bir türlü düzenlenmeyen yeşil dalga trafikte araç sürücülerine büyük sıkıntılar yaşatıyor. 
‘BİR İŞ YAPILIYORSA TAM YAPILSIN’
Yaz sezonunun açılmasıyla birlikte ilçeye gelen turistlerle nüfus 3-4 katına çıkarken, trafik de içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Sinyalizasyon sisteminin de bozuk olması trafikteki sürücüleri zora sokarken, sürücüler “Trafik yazın zaten bizi yeterince zorluyor. İstanbul trafiğinden beter trafiğimiz var. Bir de bu sinyalizasyon sisteminin bozuk olması, yeşil dalganın bir türlü tutmaması bizi iyice çileden çıkarıyor. Karayolları, bakım çalışmasını Büyükşehir’e yaptırıyor da kendi yaptıkları hatalarını düzeltmeye gelince düzeltmiyor. Madem Bir şey yapıldı düzgün yapılsın. Tamam bozulmuş olabilir ama kaç ay oldu, düzeltsinler artık şu sistemi” diyerek isyan etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107