banner84

KATLİAMA 180 BİN TL

Belediye Encümeni, doğa katliamı yapmakla suçlanan Zenit Otel'e 180 bin TL para cezası verirken, bölgenin de eski haline dönüştürülmesi kararını aldı

KATLİAMA 180 BİN TL
 KAMUOYU, günlerden buyana Türkler Mahallesi, Gölcük Caddesi'nde inşa edilen Zenit Otel'in doğa katliamını izliyordu. Bölge insanının tepkisine yol açan Zenit Otel'in çevre katliamına ilişkin şikayetler üzerine Alanya Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ekipleri, bölgede incelemelerde bulundu. İlgili belediye yetkilileri, Zenit Otel'in plaja kepçe sokarak taş kıldırdığı ve izinsiz olarak denizin doldurularak, iskele yapıldığını da tespit ettiler. 
KATLİAMA 180 BİN TL CEZA
KAÇAK yapılan çalışmalarla ilgili hazırlanan raporu inceleyen Alanya Belediye Encümeni, bu çalışmalara göz yummayarak, ağır bir para cezası verdi. Olaya el atan Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'in başkanlığındaki Belediye Encümeni, Zenit Otel'in bu doğa katliamına 180 bin TL para cezası verdi. Encümen, bölgenin eski haline dönüştürülmesi yönünde de Zenit Otel'e 15 günlük süre tanıdı. 
OTELCİ YIKMAZSA
İMAR Planı'na aykırı iş yapan Zenit Otel'e verilen 15 günlük sürede yıkımı otel yönetimi yapmazsa, belediye ekipleri ise o bölgeye giderek yıkımı da yapacak. Bu yıkımın bedeli de Zenit Otel'den tahsil edilecek. Vatandaşlar ise Zenit Otel'le ilgili verilen para cezası ve yıkım kararının yerinde olduğunu ve bu olaya duyarsız kalmayan Belediye Yönetimi'ne ise teşekkür ettiler. 
Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2014, 13:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157