banner84

Kayıplar azgın sularda aranıyor

Manavgat’ta 15 gün önce serinlemek için Köprülü Kanyon’a giren ve bir daha kendisinden haber alınmayan Brunei vatandaşından tüm aramalara rağmen bulunamadı. Alara Çayı 'na devrilen tomruk kamyonundan fırlayan işçiyi arama çalışmaları da 4 gündür sonuç vermedi.

Kayıplar azgın sularda aranıyor

 Brunei vatandaşı Ally Seıfu Bukere (22) ve Fahad Nsabımana (20) 12 Haziran günü Manavgat'ın Beşkonak Mahallesi Karabük Köprüsü ile Boynuzlubük Mevkii arasında kalan bölgede, ırmağa girdi. Bir süre sonra iki isim çevrede bulunan vatandaşlardan yardım istemeye başladı. Yardım çığlıklarını duyan vatandaşlar, gençlerden üzerinde can yeleği olan Fahad Nsabımana’yı kurtarırken, Ally Seıfu Bukere gözden kayboldu. Kayıp genç için 112 Acil Çağrı Merkezi aranarak yardım istendi. İhbarın ardından olay yerine çok sayıda Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), jandarma ve sağlık ekibi sevk edildi. Ekiplerin kayıp olan şahsı çayda arama çalışmalarının devam ettiği ve şu ana kadar bir ize rastlanmadığı öğrenildi.

ARAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
Bir başka kayıp vakası ise Alara Çayı'nda yaşandı. Tomruk yüklü kamyon, Alara Çayı’na devrildikten sonra 2 kişi kuratılırken kamyonda bulunan 1 işçiden 4 gündür haber alınamadı. Antalya İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Sualtı Arama Kurtarma (SAK) Timleri kaybolan şahsı bulmak için çalışmalarını sürdürüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169