banner84

Kaymakam ezber bozmaya devam ediyor

Kaymakam Tanrıseven bu kez otobüsle şehir turu yaptı ve tek başına esnafı ziyaret etti

Kaymakam ezber bozmaya devam ediyor

Geldiği günden beri tek başına cadde sokak gezerek esnafı ziyaret eden Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven, dün akşam da tek başına otobüsle şehir turu yaparak Otogar'da esnafı ziyaret etti. Tanrıseven, akşam mesaisiyle ilgili fotoğraf ve düşüncelerini sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinden takipçileriyle paylaştı. Tanrıseven, ziyaretlerle ilgili şunları söyledi; Bu akşam (dün) geç saatlerde mutat olduğu üzere Alanya esnafını korumasız, şoförsüz, tek başıma ve yaya gezeyim dedim. Yolda Facebook'tan bir takipçim gördü. İsteğini kırmadım. Biraz yürüyüp sohbet ettik, çok heyecanlıydı.
OTOBÜSÇÜ 65 YAŞA KARŞI
İskele civarı ve barlar çok sakindi. Çarşı esnafı erkenden kapatmış. Ben de otobüsçü esnafının nabzını yoklamayı tercih ettim. Durakta bekleyip gelen ilk otobüse bindim. Sordum "Kaptan işler nasıl?" Hemen yanıt verdi. "Kesat abim, bu 65 yaşın üstü bedava biniyorlar ya batacaz." Ben de üsteledim "Takılma 65 yaş üstüne. Gençler biniyor ya." "Abim, gençler de olmazsa hepten bitecez. Yahu adamın maddi durumu iyi. Yine bedavacı kart almış" diye serzenişini sürdürdü. Ben de ekledim "Şükret, Alanya'ya yerleşmiş yaşlı yabancılar bedava binmiyor." Otobüs şoförü bu kez bana hak verdi: "Evet abi, onlar parayla biniyor." Cumartesi gecesi olmasına rağmen otobüs boştu.
OTOGAR ESNAFINI ZİYARET ETTİ
Baktım Otogarın önüne gelmişiz. İndim, "Otogar esnafını ziyaret edeyim" dedim. Göreve başlamadan hemen önce de otogarı ziyaret etmiştim. Dükkanların bir kısmı erkenden kapatmış. Bir esnaf Ordu'dan gelmiş yeni dükkan açmış. Kendimi tanıttım ve sordum "Bu sezon bitiminde ne arıyorsun burada?" "Sayın Kaymakamım, şimdiden gelelim, ancak yer edinir, tanınırız" dedi. "Hayırlı olsun" deyip diğer esnaflara da selam verdim. Çay ısmarlamak isteyenler oldu, "Kış tarifesi, son şehiriçi otobüsü kaçırmak istemiyorum" diye teklifleri geri çevirdim. Otogar sakinleşmiş, şimdiden yeni sezonu bekliyor. Otogarın karşısındaki duraktan 11:20'de otobüse bindim ve tekrar merkeze geldim. Kimse tanımadı. Tabi nerden bilecekler Alanya Kaymakamının tek başına otobüse bineceğini?.. Bu gece benim için de eşsiz bir deneyim oldu. Çok keyifliydi, çok.

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2014, 11:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet sahinkaya
mehmet sahinkaya - 5 yıl Önce

Geldiginiz gunden beri takipcinizim sayin kaymakamim cok basarili isleryapiyorsunuz sizi tebrik ediyorum.

Derya baysal
Derya baysal - 5 yıl Önce

Bir alanya'li olarak sizin gibi bir kaymakamımız olduğu için sevincliyim gorevinizde basarılar dilerim.ben almanya'da yasayorum gurbetten selam ve saygılar....

SIRADAKİ HABER

banner107