banner84

Kaymakam muhtarlarla buluştu

Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, mahalle muhtarları ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü konferans salonunda bir toplantı yaptı

Kaymakam muhtarlarla buluştu
 Kaymakam Tanrıseven, toplantının açılışında yaptığı konuşmada “Göreve geldiğim ilk gün ulaşılmadık fakir, engelli, ihtiyaç sahibi vatandaşımızın kalmayacağı mesajını vermiştim. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfında görevli arkadaşlarıma gerekirse mahalle mahalle, kapı kapı dolaşıp bu vatandaşlarımızı tespit etmeleri talimatını verdim. Vakıf görevlileri, tespit edilen ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızla ilgili siz muhtarlarımızdan bilgi alıyor” dedi.
DEVLET, KİMSESİZLERİN KİMSESİDİR
Kaymakam Tanrıseven, muhtarlara hitaben sözlerine şöyle devam etti: “Devlet, kimsesizlerin kimsesidir. Bizim görmediğimiz kişiler olabilir. Bu kişileri siz görecek, onlara yardımların ve sağlık hizmetlerinin ulaşmasına vesile olacaksınız.”
Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının oluşturduğu raporları muhtarlarla paylaşan Kaymakam Tanrıseven, 2014 yılının ilk 11 ayında şartlı eğitim yardımları, muhtaç asker aileleri, eşi vefat etmiş kadınlar, engelliler ve 65 yaş üstü kişilerden oluşan 16 bin vatandaşa yardım yapıldığını belirterek Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının yapmış olduğu yardımlar ve bağlanan maaşlar toplamının 22 milyon liraya ulaştığını söyledi.
Kaymakam Tanrıseven, sözlerine şöyle devam etti: “Görüldüğü üzere yardımlar, dikkate değer bir miktar teşkil etmektedir. Son 10 yıldır ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yapılan yardımlarda gözle görülür bir artış söz konusudur. Bu durum, devletimizin sosyal devlet olma ilkesini başarıyla uyguladığının bir göstergesidir.”
SİZLER BİRER KÖPRÜ 
VAZİFESİ GÖRECEKSİNİZ
İhtiyaç sahibi vatandaşlara verilen desteğin artarak süreceğini ifade eden Kaymakam Tanrıseven, engelli vatandaşların rehabilitasyon merkezlerinde sıra bekledikleri devrin geride kaldığını, bugün aynı vatandaşların evde bakım hizmetlerinden yararlanabildiklerini söyledi.
Kaymakam Tanrıseven, sözlerinin devamında “Alanya’da yaşayan 300 bine yakın vatandaşımıza yardımları sürdüreceğiz. Muhtarlarımız olarak sizler mahallelerinizde sağlık yönünden desteğe muhtaç, yaşamını tek başına idame ettiremeyenleri tespit edecek ve ilgili sağlık merkezlerine yönlendireceksiniz. Yardımlarımızın vatandaşlara ulaşması konusunda sizler birer köprü vazifesi göreceksiniz. Buradan çalışmalarınız için hepinize teşekkür ediyor, başarılı çalışmalarınızın devamını diliyorum ” dedi.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü konferans salonunda yapılan toplantıya Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven’in yanı sıra Alanya Devlet Hastanesi Başhekimi İsmail Başaran, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Abdullah Yağdır, Alanya Toplum Sağlığı Merkezi Müdürü Dr. Mevlüt Sönmez, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Yaşar Kürne, İlçe Tarım Müdürü Mehmet Rüzgar, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Emin Yaman ve çok sayıda mahalle muhtarı katıldı.
Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2014, 17:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107