banner165

Kaymakam Ürkmezer'in okul ziyaretleri sürüyor

Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer Mehmet Akif Ersoy Ortaokulunu ziyaret etti

Kaymakam Ürkmezer'in okul ziyaretleri sürüyor

İlk olarak okul Müdürü Hakan Karaçam’dan okulun fiziki yapısı ve okul hakkında bilgi alan Kaymakam Ürkmezer ortaokul sınıflarını ziyaret ederek öğrencilerle kitap okuma etkinliği gerçekleştirdi. Etkinliğin ardından öğrencilere hitap eden Kaymakam Ürkmezer ‘’ Değerli öğrenciler biz her hafta okulları ziyaret ederek öğrencilerimizin yanında olup onlara destek olmak için çalışıyoruz. Biraz önce kitap okuma etkinliği gerçekleştirdik bu etkinlikteki amacımız sizin kitap okuma alışkanlığı kazanmanızdır. Kitap okumak çok önemli bir konu mutlaka günde en az 40 dakika kitap okumalısınız. Biliyorsunuz pandemi şartlarından dolayı zorlu süreçlerden geçtiniz ve bu sizleri etkiledi. Sağlığınız için maske , mesafe ve hijyen konularına dikkat etmelisiniz ‘’ dedi .

Daha sonra öğretmenlerle toplantı yapan Kaymakam Ürkmezer öğrencilerin eğitim durumları hakkında bilgi aldı. Öğretmenlerle Ahenk Projesi hakkında konuşan Kaymakam Ürkmezer ‘’ Her hafta okullarımızı ziyaret ederek sizlerin ve öğrencilerimizin yanında olmaya çalışıyoruz . Alanya’da 60 bin civarında öğrenci var bizim amacımız öğrencilerimizin yanında olarak onların iyi yerlere gelmelerini sağlamak. Bu kapsamda da öğrencilerimizi her anlamda destekliyoruz. Ahenk projesinde amaç öğrencilerimiz için yapılan tüm faaliyetleri tek çatı altında toplamak . Alanya’da ise eğitime nitelik kazandırarak hedefimiz öğrenci sınıf ve ilçe bazında başarıyı yakalamak ve bu başarıyı hep birlikte çalışarak sağlayabiliriz ‘’ dedi.

Kaymakam Ürkmezer’e okul ziyaretinde İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Engin Burak Mindivanlı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz eşlik etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169