banner84

Kaymakam'dan başsağlığı

"9. Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel'i 21 yıl önce ziyaret etmiştik. 1994'te Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde (Mülkiye) öğrenci iken bir öğrenci topluluğu olan Mülkiye Hür Düşünce Kulübü'nün de Başkanlığını yapıyordum. "

Kaymakam'dan başsağlığı

9. Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel'i 21 yıl önce önce ziyaret etmiştik. 1994'te Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde (Mülkiye) öğrenci iken bir öğrenci topluluğu olan Mülkiye Hür Düşünce Kulübü'nün de Başkanlığını yapıyordum. Çankaya Köşkünden randevu talebim kabul edildi ve 8 Haziran 1994'te Sayın Cumhurbaşkanımız, SBF öğrencilerini heyet olarak kabul etti. Ziyaret ile ilgili o dönem basında çıkan haberlerde şöyle denilmişti: Cumhurbaşkanı Demirel kabulde, Mülkiye'nin Türkiye'nin en seçkin fakültelerinden biri olduğunu ve her ilde, ilçede bulunan vali ve kaymakamların büyük bir bölümünün Mülkiye kökenli olduğunu belirtti. Demirel, "Hür Düşüncenin olmadığı yerde anarşi olur. Ben her zaman tartışmadan yanayım. Şu anda ülke genelinde üniversitelerde özgürlük ortamı var. Gençler dilediği gibi tartışabiliyor. Tartışmadan korkmamak lazım. Fikirler serbestçe ifade edilebilmeli."

Ben de Sayın Cumhurbaşkanı'na, yaptığımız çalışmaları anlatmış ve kendisini Konferans için Mülkiye'ye davet etmiştim. Demirel, "Bu sene programım yoğun. Ama seneye kadromuzu devam ettirirseniz, gelir Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde konuşurum, öğrencilerle tartışırım. Gelir, zevkle aranızda yer alırım" demişti.

Cumhurbaşkanı Demirel tarafından Çankaya Köşkü'nde resmi heyet başkanı olarak kabul edilmek beni ve beraberimdeki öğrenci arkadaşlarımı bir hayli sevindirmişti.

Bu vesile ile toprağa verilen Cumhurbaşkanı Demirel'e Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2015, 01:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107