banner84

Kaymakam'dan sağduyu çağrısı

Balıkçı Barınağı ile ilgili İskelede yapılan çalışmalar Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven Başkanlığında Kaymakamlık Toplantı Salonunda yapılan toplantı ile masaya yatırıldı. Kaymakam Tanrıseven taraflara sağduyu çağrısı yaptı

Kaymakam'dan  sağduyu çağrısı
 Toplantı sonrası bir açıklama yapan Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Balıkçı Barınağı ile ilgili Alanya Belediyesi ve Su Ürünleri Kooperatifi’nin farklı görüş ortaya koyduklarını belirtti. Kaymakam Tanrıseven, sorunun çözümü konusunda  Su Ürünleri Kooperatifi ve Alanya Belediyesi’nden görevli teknik personel ile İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü ve Milli Emlak Müdürü’nün de katılacağı bir toplantı yapılmasının kararlaştırıldığını söyledi. Kaymakam Tanrıseven yapılacak olan bu toplantıda Su Ürünleri Kooperatifinin Balıkçı Barınağı ile ilgili yapacağı tesislerin yerinin belirleneceğini ve daha sonra bu konunun bir üst kurulda görüşüleceğini belirtti. Tanrıseven, çalışmalar sonuçlanıncaya kadar iskelede herhangi bir çalışma yapılmayacağını ayrıca ifade etti. 
TURİZME ZARAR VERMEYELİM
Kaymakam Tanrıseven, yaklaşan turizm sezonu öncesi Alanya’nın bu tür sorunlarla anılmaması gerektiğini, dün yaşanan manzaranın Alanya’ya yakışmadığını ifade etti. Kaymakam Tanrıseven “Yaşanan sorunun çözümü için bizler de azami çaba sarf edeceğiz. Alanya’nın marka değerini düşürmeyelim. Kurumlar arası  işbirliği ve karşılıklı istişare ile bu sorunlar çözülebilir’’ dedi.  Alanya Belediyesi ve Su Ürünleri Kooperatifi’nin bu süreçte diyalog ve istişare halinde olmalarını gerektiğini söyleyen Kaymakam Tanrıseven, kendilerinin de bu süreçte denetim ve gözetim yapacaklarını ifade ederek herkesi sağduyuya davet etti.
Kaymakamlık Toplantı Salonunda yapılan toplantıya Kaymakam Tanrıseven’in yanı sıra Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Kula, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ömür Saka, Milli Emlak Müdürü Ömer Ertüzün, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Mehmet Rüzgar, Liman Başkanı Edip Ballıkaya, Su Ürünleri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Adnan Sipahioğlu ve diğer yetkililer katıldı.
Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2015, 18:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107