banner84

'Kendi gölgesinden korkuyor'

Ziraat Odası Başkan Adayı Toksöz, "Ziraat Odası Genel Kurulu öncesi, Musluoğlu şeffaf bir yönetim anlayışından uzak, 'Küçük olsun, benim olsun' anlayışı ile hareket ediyor" dedi

'Kendi gölgesinden korkuyor'
 ALANYA Ziraat Odası Genel Kurulu öncesi başkan adayı olan Kerim Toksöz, 16 yıllık Oda Başkanı'nın şeffaf ve adil yönetimden uzak bir delege seçimi yapmak istediğini söyledi. Toksöz, "Önümüzde bir Alanya Ziraat Odası var. Bu seçim, Alanya tarımının geleceği içinde çok ama çok önemlidir. 16 yıllık Oda Başkanlığı döneminde üyelere vaat ettiği projelerin birisini bile hayata geçiremeyen, sadece aidat almaktan öte odayı ilerletemeyen bir Oda Başkanımız var. Yani 16 yıllık sürede yapılan Oda Genel Kurulu öncesinde Başkan Musluoğlu, delege için yapılacak seçim tarihini bile sır gibi saklıyor. Yani Musluoğlu, bu konudaki tarihi oda meclisindeki arkadaşlarına ve yöneticilerine bile söylemiyor. Yani Musluoğlu, artık benim adaylığımı açıklamam ile birlikte kendi gölgesinden bile korkar hale gelmiştir. Ama bizim dönemimizde Alanya Ziraat Odası'nın, Aralık ayında yapılacak delege seçimlerini 15 gün önceden tüm kamuoyuna ilan edeceğiz. Çünkü biz, Oda Başkanı'nın yaptığı gibi delege seçimini sır gibi saklamayacağız. Daima şeffaf olacağız. Çünkü o odada bizlerde üyeyiz, Mehmet amcamız da üye, Havva teyzemiz de üye. Yani bu oda, birilerinin değil, üyelerin aidatıyla ayakta kalıyor. Yani üyelerden saklanan bir seçimin ne kadar adil olup, olmadığını da kamuoyunun takdidire bırakıyorum" dedi. 
"BU ZİHNİYETLE TARIM GELİŞMEZ"
TOKSÖZ, "Ziraat Odası, birilerinin mülkü değildir. Bugün Oda Başkanlığı yapanlar, 'Küçük olsun, benim olsun' zihniyeti ile hareket ediyor. Küçük olsun, benim olsun anlayışı, odayı büyütmez, küçültür. Bu zihniyet ile Alanya tarımı gelişmez, ilerlemez tam aksine de geriye götürür. Onun içinde büyük düşünmekten başka çaremiz yok. Ben ve ekibim, Şubat ayındaki Oda Genel Kurulu'nda yönetimi devraldığı zaman, hem odamız büyüyecek, hem de çiftçimiz gelişecektir. Biz o klimalı odalarda oturmak yerine, yaz ve kış döneminde sürekli çiftçi arkadaşlarımızla olacağız. Tarımdaki bilimsel çalışmalar hakkında çiftçilerimize bilgiler vereceğiz, atadan kalma tarım değil, bilimsel anlamda tarım yapmasını sağlayacağız" diye konuştu. 
Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2014, 14:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107