banner84

Kentin engeli olmayın

‘’Engelsiz Trafik Projesi,’’ saha uygulamalarıyla farkındalık yaratmaya devam ediyor.

Kentin engeli olmayın

Alanya Kaymakamlığı, Alanya Belediyesi, İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Şubesi ve Alanya Kent Konseyi Engelsiz Kent Meclisi tarafından ortaklaşa hazırlanan ‘’Engelsiz Trafik Projesi,’’ saha uygulamalarıyla farkındalık yaratmaya devam ediyor.

10-16 Mayıs Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında hazırlanan afiş ve broşürler, özel bireylere karşı farkındalık oluşturmak amacıyla vatandaşlara ve sürücülere dağıtıldı.


SÜRÜCÜLERE UYARICI BROŞÜR DAĞITILDI

10 – 16 Mayıs Engelliler Haftasının “Ortopedik Engelliler Günü” nde “Engelsiz Trafik Projesi” saha uygulaması gerçekleştirildi. Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven’in eşi Ceylan Tanrıseven önderliğinde;  Alanya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi Birimi personelleri, Toplum Destekli Polis Şube görevlileri, Akdeniz Üniversitesi ve Alanya Anadolu Lisesi öğrencileri ile engellilerin katıldığı çalışmada, araçların hatalı park yapmaları, işletme girişlerinin engelliye uygun olmaması gibi konularda bilgilendirme yapılarak uyarı amacıyla geçerli olmayan 'ceza makbuzu'  ve ilk yardım broşürleri dağıtıldı.
Önceki saha uygulamalarında da engelli girişine uygun olmayan işletmeler denetlenmişti. Tespit edilen eksiklikleri gideren işletme sahiplerine teşekkür edilirken, benzer hatalı uygulamalara devam eden işletmeler yeniden uyarıldı.

AKTİF KATILIM SAĞLANMALI

“Engelsiz Trafik Projesi”  hakkında bilgi veren Alanya Belediyesi Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi Proje Koordinatörü Münir Altıoğlu, “Alanya Belediyesi’nin çalışmaları ile her gün bir önceki güne göre, daha engelsiz hale gelen kentimizin fiziksel yapısı, daha fazla engellinin toplumsal yaşama aktif katılımını sağlamaktadır. Ancak mobilizesi artan engelli bireylerin aktif yaşama katılımları zaman zaman toplumun sağlıklı bireyleri tarafından istemeden de olsa engellenmektedir. Projemizin asli amacı bu engellemenin ortadan kaldırılması için hazırlanan eğitici broşürler ile yaya yolu ve benzeri güzergâhları ihlal eden sürücülerin bilgilendirmesidir.” açıklamasında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2015, 03:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107