banner84

'Kimse ağlamasın'

Turizm sektöründe işlerin kötü olmadığını ve geçtiğimiz sezonun iyi geçtiğini ifade eden Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, "Amacımız çıtayı daha yükseğe taşımak" dedi

'Kimse ağlamasın'
 Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, gazetemizi ziyaret etti. Ziyareti sırasında Alanya ile ilgili önemli açıklamalar yapan Kaymakam Tanrıseven, 2014 yılında turizm sektöründe işlerin kötü gitmediğini ifade ederek, "Geride bıraktığımız sezonla ilgili rakamlar ortada. Alanya'ya gelen turist sayısında artış var. Sezon söylendiği gibi kötü geçmedi. Kimse boş yere ağlayıp sızlanmasın. Alanya'da turizm adına her şey var, çok güzel bir memleket ama hızlı büyüme nedeniyle bazı konularda geri kalınmış, büyümeye sağlıklı ayak uyduramadığı için eksikleri var. Ben buraya tatil yapmaya ya da emekli olmaya gelmedim. Alanya'mızı daha da ileri götürmeye, turizm adına eksikleri giderip, imajını düzeltmeye ve marka yapmaya geldim. Bunu da devletimizle, belediyemizle, sivil toplum kuruluşlarımızla ve halkımızla el ele vererek yapacağız" dedi.
ALANYA GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRMELİ
Alanya'daki en büyük eksikliğin birlik beraberlik olduğunu söyleyen Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven, "Alanya Kaymakamı olarak bu konuda elimizi taşın altına koyacağız ve Alanya'nın menfaatleri için güçlerimizi birleştirmenin yollarını arayacağız. Alanya, küçük olsun benim olsun mantığından kurtulmalı. Devletin Kaymakamı olarak bu konuda öncülük edip, güç birliğini sağlamaya çalışacağım" dedi.
HANUTÇULUĞU BİTİRECEĞİZ
Alanya'nın imajıyla ilgili en önemli sorunlardan birisinin hanutçuluk olduğunu vurgulayan Kaymakam Dr. Hasan Tanrıseven, "Bu konuyla ilgili gerekirse devletimizin diğer personellerini de görevlendirip mücadele edeceğiz. Önümüzdeki sezondan itibaren hanutçuluk yapanlara asla taviz vermeyeceğiz. Önce uyaracağız, olmadı on gün kapatacağız, o da olmadı 30 gün kapatıp, gerekirse ruhsatını iptal edeceğiz. Alanya'nın en canlı bölgelerine yerleştireceğimiz MOBESE kameraları ile de bu işi titizlikle takip edip, kamera görüntülerinden de yararlanarak hanutçulara fırsat tanımayacağız. Biz bu mücadeleyi kendimiz için yapmıyoruz, yine esnafımız için yapıyoruz. Kimse kimseye zorla bir şey satamaz. Satmaya kalkışanlar nedeniyle tursit çarşıya inmiyor ve dolayısıyla yine esnafımız zarar görüyor. Bu konuda son derece kararlıyım, tüm yetkilerimi kullanarak kangren haline gelmiş olan bu sorunu kökünden çözeceğim" şeklinde konuştu.
BİR KURUŞUNU YEDİRMEM
Alanya Hamdullah Emin Paşa Vakfı'na ait olan turizm arazisinin satışıyla ilgili hukuki süreç ile inceleme sürecinin devam ettiğini ifade eden Kaymakam Dr. Tanrıseven, "Bu süreçler tamamlandıktan sonra ne gerekiyorsa yapacağız. Herkes şunu iyi bilsin ki, vakfın bir tek kuruşunu bile yedirmem, buna asla müsaade etmem. Toplanmayan kira gelirlerini toplamaya başladık, gereken neyse yapıyorz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2014, 17:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107