banner129

Kırbıyık yine şaşırtmadı

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş, değiştirilmiş alkollü içki üreten firmalar arasında ifşa edilen Kırbıyık Holding Şahin Kırbıyık, bir TV kanalında sahte ve kaçak içkilerin üretilmesinin engellenmesi için canlı yayında açıklamalar yaptı. Bunu görenler ise ‘Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu’ atasözünü anımsadı.

Kırbıyık yine şaşırtmadı

Tarım ve Orman Bakanlığı kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş, değiştirilmiş ürünlere ait bilgileri 12 Haziran 2020 günü yayımladı. Bu listede sahte içki bölümünde ilk sırada Kırbıyık İçecek şirketinin ürünleri yer aldı. 24 ayrı denetimde 6 ayrı ürün ifşa edildi. Daha bunun üzerinden birkaç ay geçmişti ki bir televizyon kanalına konuk olan Şahin Kırbıyık, sahte içkilerin üretilmesinin engellenmesine dair açıklamalarda bulundu. Canlı yayında konuşan Şahin Kırbıyık, alkollü içkilerde sahte ve kaçak üretimle, kaçakçılarla nasıl mücadele edilmesi gerektiğini anlattı. Kırbıyık, “Devletimiz terörle nasıl mücadele edip engelliyorsa sahte içki ile de aynı şekilde mücadele etmelidir” dedi.

Şahin Kırbıyık, insan sağlığına zararlı olan sanayi tipi etil alkol ile içki yaptığına dair haberleri yalanlamış ancak tüm üretim ve dağıtım izinleri ile etil alkol tesisi kurma uygunluk belgesi; ürünlerinde tersiyer bütil alkol içeren sanayi tipi etil alkol kullanmak ve hacmen alkol yönünden uygun olmayan ürün üretmek nedeniyle iptal edilmişti.

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2020, 12:41
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107