banner84

Kıyılarda kaçak yapıya geçit yok

Kaymakamlık tarafından kurulan komisyon, gelen şikayet ve ihbarların yanı sıra sahillerde hafta sonu dahil denetimleri aralıksız sürdürecek

 Kıyılarda kaçak yapıya geçit yok
Alanya genelinde herhangi bir kamu kurum ve kuruluşundan izin almadan sahil kıyı ve deniz içerisinde yapılan kaçak yapılar ile ilgili olarak İlçemiz genelinde yapılacak denetimler için Alanya Kaymakamlığı tarafından ilgili kamu kurumlarının temsilcilerinden oluşan bir komisyon kuruldu.
 Oluşturulan bu komisyon yapılan denetimler sonucunda İlçemiz sınırları içerisinde izin alınmadan sahil, kıyı ve deniz içerisinde kaçak inşaat faaliyetinde bulunan 12 adet işletmeye, 618 sayılı Limanlar Kanununu, 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu, 3194 sayılı İmar Kanunu, 3621 sayılı Kıyı Kanunu ve Kıyı Kanunu Uygulamasına Dair Yönetmeliğin ilgili maddeleri uyarınca Toplam 62.900,00 TL idari para cezası uygulandı. Ayrıca ilgili mevzuat hükümlerine aykırı davranan işletmeler hakkında, Alanya Cumhuriyet Başsavcılığına da suç duyurusunda bulunuldu.
DENETİMLER ARALIKSIZ SÜRECEK
Alanya Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, 2015 turizm sezonunda konu ile ilgili denetim ve incelemelerin aralıksız devam edeceğini, yasalara uymayanlar hakkında ilgili mevzuat hükümleri çerçevesinde gerekli işlemlerin yapılacağını, ihbarlar ve şikayetlerin komisyon tarafından titizlikle değerlendirildiğini söyledi. Kaymakam Tanrıseven sahil, kıyı ve deniz içerisinde yapılan kaçak ve izinsiz yapılar ile ilgili denetimlerinin komisyon tarafından kararlılıkla sürdürüleceğini ifade etti. Kaymakamlık tarafından kurulan komisyon, gelen şikayet ve ihbarların yanı sıra sahillerde hafta sonu dahil denetimleri aralıksız sürdürecek.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2015, 18:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107