banner84

Kızılkule'yi de çöpler bastı

Alanya Postası Gazetesi'nin 'Kleopatra artık çöpleriyle ünlü' haberinin ardından, vatandaşların haklı isyanı sürüyor. Bu kez de Kızılkule önünde bulunan alanı çöplüğe çevirenler gündemde

Kızılkule'yi de çöpler bastı

-Ayşe Yağmur MERCİMEK
Alanya'nın en gözde yerlerinden biri olan Kızılkule önü, Tersane manzarası eşliğinde yerli ve yabancı turistlerin yanı sıra yerli halkında uğrak noktası halinde. İlçeye gelenlerin uğramadan gitmediği bölge olan Kızılkule önü, bölgeyi ziyaret edenlerin bıraktığı cam ve pet şişeler, çekirdek atıkları ve çeşitli atıklarla dolup taşıyor. Atılan atıkların çevreye verdiği zarar kadar, şehrin görsel estetiği de zarara uğruyor. Aynı zamanda bölgede bulunan Kızılkule'nin önünden denize giren vatandaşlarda çevreye duyarsız kalarak, yanlarında getirdikleri yiyecekleri bırakıyor. 
VATANDAŞLAR TEPKİLİ
Mustafa Akgedik isimli bir vatandaş, "Belediye görevlisi her sabah 5 torba sadece denize girilen surların dibinden topluyor. Temizlik imandan diyen müslüman toplum biz miyiz yoksa elindeki şişeyi çöp bidonu bulana kadar elinde taşıyan Yahudi dediklerimiz mi?" diyerek  tepkisini gösterdi. Murat Avcı, "Bunları atanlarında evleri çöplüktüktür herhalde" derken, Murat Derman da, "Arabadan dışarıya bile herşey atılıyor.  Balkondan bile herşey atılıyor. Avrupalılar elinde cöple dolaşıp duruyor" dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107