banner84

Komşuda FETÖ bilançosu

Gazipaşa'da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında hakkında işlem yapılan 40 kişiden, 8'i tutuklandı. 24 kişi açığa alınırken, 1 kamu personelinin görevine son verildi

Komşuda FETÖ bilançosu
Gazipaşa'da 15 Temmuz Darbe girişiminin ardından başlatılan geniş çaplı Fethullahçı Terör Örgütü-Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) operasyonunda, sayı 40'a yükseldi. Gazipaşa Kaymakamı Kadir Ekinci, darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturmalar kapsamında gerçekleştirilen operasyonlarla ilgili bilançoyu açıkladı. Kaymakam Ekinci,"15 Temmuz tarihinde geçekleştirilen darbe girişimi çerçevesinde, Gazipaşa'da FETÖ/PDY Terör Örgütüyle bir şekilde bağlantılı olduğu ya da sosyal medya üzerinden destek verdiği belirlenen şahıslarla ilgili soruşturmalar neticesinde İlçe Müftülüğümüzden 1 İmam Hatip, Malmüdürlüğümüzden 1 Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni, Tapu Müdürlüğümüzden 1 Bilgisayar İşletmeni, Emniyet Müdürlüğümüzden 4.Sınıf Emniyet Müdürü ve 2 polis memuru olmak üzere 3 Emniyet Mensubu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzden de 1 memur ve 16 öğretmen 17 kişi, Alaaddin Keykubat Üniversitesi Gazipaşa M. Rahmi Büyükballı Meslek Yüksek Okulu'ndan 4 Öğretim Görevlisi ve 1 Bilgisayar İşletmeni olmak üzere 5 kişi, Gazipaşa Devlet Hastanesi'nden 1 hemşire ve 2 Uzman Doktor olmak üzere 3 Sağlık Personeli, Toplum Sağlığı Merkezi'nden 1 Aile Hekimi, Gazipaşa Belediye Başkanlığı'ndan 1 kişi ve 7 sivil vatandaş olmak üzere 40 kişi hakkında işlem yapıldı" dedi.
8 KİŞİ TUTUKLANDI
Darbe girişiminin ardındaki FETÖ'cü paralel yapıya mensup oldukları gerekçesiyle başlatılan operasyonlar kapsamında, şimdiye kadar 1 sivil,1 polis ve 6 öğretmen olmak üzere 8 kişinin tutuklandığını belirten Kaymakam Ekinci, "Gazipaşa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında gözaltına alınan şahıslardan, Cumhurbaşkanına hakaret ettiği tespit edilen H.U. isimli sivil vatandaş ile polis memuru E.K ile öğretmenler N.D, İ.Ş, İ.S.U, F.K, E.Ş. ve O.T, tutuklanarak ceza evine gönderildi. Tapu Müdürlüğü'nde görev yapan Bilgisayar İşletmeni memurun görevine son verildi. Adli kontrol şartıyla serbest bırakılan ve açığa alınan 24 kamu personeli ile 7 sivil vatandaş hakkında soruşturma devam ediyor" dedi. Kaymakam Kadir Ekici ayrıca, FETÖ/PYD operasyonları kapsamında ilçede faaliyet gösteren 4 yıldızlı bir otelin İşletmecisi olan E. E.'ın da gözaltına alınarak Nevşehir'e gönderildiğini sözlerine ekledi.
Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2016, 14:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107