banner84

Konya'da MÜSİAD zirvesi

Konya'da MÜSİAD 106. Genel İdare Kurulu Selçuklu Kongre Merkezinde gala programı gerçekleştirildi. Kongreye MÜSİAD Alanya Şube Başkanı Mustafa Durusoy ve yönetimi de katıldı.

Konya'da MÜSİAD zirvesi

MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, MÜSİAD 106. Genel İdare Kurulu kapsamında düzenlenen Başkanlar Toplantısında, ülkemizin dört bir yanından Başkan ve Temsilcilerimiz ile bir araya gelerek, çalışmalar ve projelere ilişkin istişarelerde bulundu. Selçuklu Kongre Merkezi’nde düzenlenen MÜSİAD 106. Genel Kurulu Gala Programına; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Konya Valisi Vahdettin Özkan, AK Parti Konya Milletvekilleri Ziya Altunyaldız ve Orhan Erdem, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Uzbaş, MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Faruk Özçelik, International Business Forum (IBF) Başkanı Erol Yarar, MÜSİAD Konya Şube Başkanı M. Hilmi Kağnıcı, Alanya MÜSİAD Genel Başkanı Mustafa Durusoy ile yönetimi, protokol üyeleri ve ülkenin dört bir yanından MÜSİAD üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. 
‘DAHA GÜÇLÜ BİR TÜRKİYE VAR’
MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı yaptığı konuşmasında "Artık eski Türkiye yok. BM ve NATO gibi uluslararası kuruluşlarda daha itibarlı ve daha güçlü bir Türkiye var. Diplomatik masalar kuran, Karabağ'dan Libya'ya sahada da etkin bir Türkiye var” dedi. Asmalı, Türkiye'nin jeopolitik konumu ve uygulanan yeni enerji politikalarıyla önemli bir enerji merkezi olma yolunda ilerlediğini belirtti.
PROGRAMA 20 ÜLKEDEN KATILIM SAĞLANDI
Hem sahada hem de masada Türkiye'yi güçlü kılan dış politikanın mimarının Cumhurbaşkanı Erdoğan olduğuna dikkati çeken Asmalı, "Oyun bozan ve oyun kuran dış politikamızın özelliği girişimci, insani, milli ve hepsinden önemlisi bağımsız olmasıdır. Bu başarılı dış politika sayesinde çatışma, savaş ve terörle boğuşan coğrafyamızda, Türkiye barış ve istikrar adası olarak kalabilmiştir. Savunma sanayindeki hamlelerimizle derinleştirilen bu etkin dış politika sayesinde uluslararası itibarımız artmıştır." diye konuştu. Programda, Konya Valisi Vahdettin Özkan, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve MÜSİAD Konya Şube Başkanı Hilmi Kağnıcı da birer konuşma yaptı. Konuşmaların ardından, 20 ülkeden katılımın sağlandığı kurul, "Yeşil Dönüşüm Ekonomisi" paneliyle devam etti. - Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169