banner129

'Köpekleri zehirlediler'

Alanya'nın Oba Mahallesi'nde bahçeli, müstakil bir evde oturan hayvansever Nicole Sevindik'in baktığı sokak köpeklerinden 4'ü dün kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce zehirlendi

'Köpekleri zehirlediler'
Evinin yakınlarında 1 köpeğin telef olduğunu, 3 köpeğin ise rahatsızlandığını fark eden Sevindik, veteriner arkadaşına durumu bildirerek yardım istedi. Arkadaşının veteriner kliniğine götürdüğü köpeklerden 2'si daha yolda telef olurken, diğer köpek ise müdahaleyle kurtarıldı.
Olayın şokunu üzerinden atmaya çalışan Nicole Sevindik veteriner hekim Meltem Arslan'ı ziyaret ederek teşekkür etti. Alanya'da 7 yıldır yaşadığını ve başta köpekler olmak üzere sokak hayvanlarına yardım etmeye çalıştığını belirten Sevindik, "Şu anda sokağa terk edilmiş 30'dan fazla köpeğe bakıyorum. Bu yüzden bazen çevremden tehditler de alıyorum. Köpeklerimle birlikte gitmemi istiyorlar" dedi.
Bir bahçeye giren köpeklere yem verildiğini ve köpeklerin aniden rahatsızlandığını iddia eden Sevindik, "Köpeklerin önce yorgun olduklarını düşündüm. Bir şey olabileceğini düşünmedim. Daha sonra zehirlenme belirtilerinin başladığını hissederek veteriner arkadaşımın kliniğe götürdüm. Köpeklerden 1'i evimin yakınlarında, diğer 2'si yolda öldü" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2015, 19:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107