banner165

Köse güven tazeledi

ALTSO İmalatçılar Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi’nin 2022 Yılı Olağan Genel Kurulu ALTSO Meclis Salonu’nda yapıldı. ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in imar konusunda ki sorunun çözümü konusundan büyük destek verdiğini belirtip teşekkür etti. Genel kurulda Mahmut Köse ise güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi.

Köse güven tazeledi

 Alanya'da imalathanelerin tek çatı altında toplanması için projelendirilen Güzel Mahallesinde yapılması planlanan ALTSO İmalatçılar Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi genel kurulu ALTSO'da yapıldı. Genel kurulda Mahmut Köse güven tazeleyerek yeni dönem için başkan seçildi.
Divan Başkanlığı’nı Akın Tabaklar’ın yürüttüğü genel kurul, istiklal marşı ve saygı duruşuyla başladı. Genel kurulda bilgi veren Genel kurulda üyeleri bilgilendiren Harita Mühendisi Kadir Akın, imar konusunda hem Alanya Belediyesi hem de Antalya Büyükşehir Belediye Meclislerinden geçti. Önümüzde kadastro ve tapu aşaması kaldı artık imar konusundan bir sorun kalmadı bilgisini verdi.


Yönetim ve denetim kurulu faaliyet raporlarının oy birliği ile kabul edilmesinin ardından konuşan Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin, kooperatif üyelerine yaşanan tarihsel süreçle ilgili önemli bilgiler aktardı. Şahin de, birçok kooperatif üyesinin üzerine düşeni yaptığını ifade ederek yapmayanları da göreve davet etti. Başkan Şahin, kazanan Alanya ve esnaf olduğuna vurgu yaparak Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in büyük destek verdiğini belirtti. Şahin, hal ve sanayi konusunun kendisi için çok önemli olduğunu ilkokul çağında halde kırık sandık çakmaya başladığını ilkokulu bitirince ise sanayide çırak olarak çalıştım. Bugün ise projesini yapmak nasip oldu.” dedi. 
Öncelikli ihtiyacın imalatçı firmalara rahat bir çalışma alanı sağlamak olduğunu, mahalle aralarından çalışmadan da mahalle sakinleri rahatsızdı diyen Şahin, “Sizlerin güvenini boşa çıkarmadık. Halde de bir sıkıntı yaşamıştık durdurduk. Muhittin başkanımız anlayış gösterdi hep yanımızda oldu. Bugün 18’nci maddenin bedeli şuan 3,5-4 milyon lira. Biz hazırladık ücretsiz yaptırdık. Bütün ticareti destekleyecek organizasyonu bir lira harç parası ödemeden bu işi yapılmasını sağladık. Bizde karşılığından bir lira ücret almadan büyükşehire o dönem maliyeti 1,5 milyon lira olan hal projesini hediye ettik. Her iki projede Alanya kazandı” diye konuştu.


Ardından yönetim ve denetim kurulu üyeleri seçimine geçildi. Divan tarafından sunulan listedeki isimler üyeler tarafından oy birliği ile kabul edildi. Buna göre yönetim kurulu başkanlığına Mahmut Köse seçilirken yönetimde Ali Kamburoğlu, Serdar Uygun, Bilal Kıral, Hüseyin Sertgöz, Erhan Arıkan, Necmi Erkek, Mahmut Canbaz, Mehmet Gök, denetim kurulu üyeliklerine Hüseyin Alataş, Celil Kara seçildi.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2022, 16:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner169