banner84

Kültürler ikinci kez Alanya'da buluştu

Alanya Şükrü Müzlazımoğlu Ortaokulu tarafından yürütülen Hayat Boyu Öğrenme (Comenius) Projesi kapsamında, 6 farklı kültürün çocukları ikinci kez Alanya’da buluştu

Kültürler ikinci kez Alanya'da buluştu
 Proje hakkında bilgi vermek için Alanya Belediyesi’ni ziyaret eden öğretmen ve öğrencileri, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Kula karşıladı. Ziyarette,  proje ortağı ülkeler İngiltere, İtalya, Estonya, Litvanya, Polonya ve Slovenya’dan toplam 25 öğretmen ve 23 öğrencinin yanı sıra  Şükrü Mülazımoğlu Ortaokulu Müdürü Mustafa Koca ve Hilmi Doğan da yeraldı.
Misafir öğrencilere Türk kültürü, yöresel yemekler ve Türk çocuklarının oynadığı geleneksel oyunlar hakkında bilgi veren Başkan Yardımcısı Kula, çocukların Alanya hakkındaki sorularını yanıtladı. Başkan Yardımcısı Mehmet Kula ayrıca 6 farklı ülkeden gelen öğretmenlere Alanya turizmi, tarihi yerler, coğrafi konum, nüfus popülasyonu, kardeş şehir ilişkileri ve Alanya Belediyesi’nin tarihçesi hakkında bilgi verdi.
2013-2015 yılları arasını kapsayan projenin bu yılki konusunun 'Kalbin Ritmi, Hayatın Ritmi'  olarak belirlendiğini kaydeden Şükrü  Mülazımoğlu Ortaokulu Müdürü Mustafa Koca, projenin amacının sağlıklı yaşam yollarını öğretme, obeziteden korunma, antistres yöntemleri, farklı kültürleri tanıma, kendi kültürünü tanıma ve tanıtma, bilgi teknolojilerini kullanma, yabancı dilleri öğrenme ve öğretme olarak sıraladı. Şimdiye kadar yapılan çalışmalarla ilgili de bilgi veren Koca, “Bu ülkelerle farklı konularda farklı ülkelerde 5. Kez buluştuk. İlk buluşmamızı Alanya’da yapmıştık. Bu ikinci buluşmamız. Londra’da çocuk olimpiyatları, Slovenya’da dil festivali, İtalya’da sağlıklı yemek tarifleri etkinliklerine katılarak Alanya’mızı tanıttık. Yarın Alanya’da da “sağlık için koş” etkinliği düzenleyeceğiz.  Eğitime ve projemize verdikleri destekten dolayı Alanya Belediyesi’ne teşekkür ederim” dedi. 
Ziyaretin sonunda Başkan Yardımcısı Kula, çocuklara Alanya ile ilgili hediyeler verdi. Nezaketinden dolayı Kula’ya teşekkür eden öğretmenler, ülkelerinden getirdikleri tanıtım materyallerini de Alanya Belediyesi’ne hediye ettiler.
Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2015, 18:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107