banner84

Kuraklık tehlikesi kapıda!

Alanya Ziraat Odası Başkanı Turgut Musluoğlu, "Meteoroloji hava şartları ile ilgili uyarılar yapsa da bazı böllelerden şimdiden kuraklıkla ilgili şikayetler gelmeye başladı" dedi

Kuraklık tehlikesi kapıda!
 Alanya Ziraat Odası Başkanı Turgut Musluoğlu, gündemde olan kuuraklıkla ilgili açıklamalarda bulundu. Meteorolojinin hava şartları ile ilgili uyarılar yaptığını anlatan Musluoğlu, Alanya'nın bazı bölgelerinden kuraklıkla ilgili şikayetin şimdiden gelmeye başladığını belirtti. Musluoğlu, "Bizim yeryüzünde suyumuz yok. Sulama yaptığımız sular yerin 140 metre aşağısından sontajla çekiliyor. O sularda da geçen seneye göre baktığımızda sezon başı olmasına rağmen bir azalma var" dedi.
Alanya'nın doğsundaki sulama kanalı yapım ihalesinin yaklaşık dört yıl önce ihale edildiğini, sözleşmeye göre bitiş tarihinin de 4 Haziran 2014 olduğunu hatırlatan Başkan Musluoğlu, "Ama bu konuyla ilgili ortada hiç bir şey yok desek yeridir. Bazı yerelere boruların döşendiğini biliyoruz. Sanırım yüklenici müteahhit firma ile sorunlar yaşanıyormuş. Halen oradan gelecek suyu bekliyoruz. Bu proje tamamlanırsa yaklaşık 3 bin 600 hektarlık alan suya kavuşacak" dedi.
Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2014, 17:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner157