banner84

Kurban derisi öksüz kaldı

Türk Hava Kurumu bu bayram sınıfta kaldı. Geçtiğimiz yıl topladığı deriyi kokutarak mille servete büyük zarar veren THK Alanya Şubesi, bu bayram ise deri toplayamadı.

Kurban derisi öksüz kaldı

Haber Merkezi

Geçmiş yıllarda yapılan düzenli organizasyonla yaylalar, kırsal ve merkez mahallerde dolaşan THK araçları vatandaşların deri bağışını topluyordu. Bu yıl ise sadece Çıplaklı kesim merkezinde THK aracı vardı ve 1 noktada deri toplandı.

2017 yıl ve öncesi yıllarda yaklaşık 15 bin derinin toplandığı Alanya’da THK bu yıl kaç deri toplandığını bile açıklayamadı. Kurban derisi bu yıl sokaklarda toplanmadı. Daha çok diyanet vakfı ve özel izinli firmalar toplama merkezine gelen bağışları aldı. 

THK’nın Alanya Şubesi bayram süresince de çalışmadı. Bağış yapmak isteyenler 513 3966 numaralı telefonu aradığında cevap alamadı. THK Alanya Şube ofisi de kapalıydı, hiç açılmadı. Alanya Posta Tv yaptığı araştırma neticesinde THK Alanya Şubesi’nin bir süredir kapalı olduğunu, genel merkez tarafından atanan yönetimin istifa ettiğini öğrendi. Halen kimin başkan ya da yönetici olduğunun bilinmediği kurumda genel merkezin önümüzdeki günlerde kongre yapacağı öğrenildi.

Bilindiği üzere THK Alanya Şubesi, 2018 yılında Genel Merkez müdahalesi ile genel kurul yapmış, dönemin Emine Keyaoğlu başkanlığındaki yönetimin çalışması engellenmişti. Ardından göreve gelen Metin Akdenizli Başkanlığında THK Alanya Şubesi kurban derisini kokutmuş, müfettiş soruşturması neticesinde Akdenizli görevden alınmıştı. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cenk Erdem
Cenk Erdem - 8 ay Önce

Verdigimiz deriler yoneticilere cerez parasi olmus. Yazil

SIRADAKİ HABER

banner107