banner84

Kurbanlıklar alıcılarını bekliyor

Kurban Bayramı'na 1 gün kala, pazarda alıcı bulunmazken, satıcıların kimisi satıştan memnun kimisi ise zarar ettiklerinden dolayı şikayetçi.

Kurbanlıklar alıcılarını bekliyor

-Özgür YILMAZ
Alanya Belediyesi, merkez, doğu ve batıda oluşturduğu kurban satış noktalarında besiciler küçük ve büyükbaş kurbanlıklarını, dini vecibelerini yerine getirmek isteyen vatandaşlar için hazır tutuyor. Satıcıların bazıları işlerinin iyi olduğu söylerken, bazı satıcılar ise hem iş yok hem yeterli hizmet yok diyerek serzenişte bulundu. Büyükbaş kurbanlıkların, kurban olarak kabul edilmeyecek durumda olmasına rağmen pazara getirildiğinden de şikayet edenlerde bulunuyor. 
BESİCİ ŞİKAYETÇİ
Bayram öncesinde satıcılar ellerinde kalan kurbanlıkları bitirmek için satış noktalarından müşteri beklemeye devam ediyor.  Kurban satıcılarından Doğan Yılmaz, satış alanı düzenlemesinin elverişsiz olmasından ve müşterilerin zararına fiyatlar teklif etmesinden dolayı yeterli satışa yapamadığından şikayetçi oldu.
KRAL 2 BİN 500 TL'YE SATILDI
Bir başka kurban satıcısı Aziz Yüksek, ise pazarın kralı dediği 3 bin lira değer biçtiği 130 kilo ağırlığındaki tekesi ile poz vererek, Gevne yaylasında beslediği kurbanlıklarının neredeyse tamamını bitirdiğini belirtti. Satıcının boyuna gelen kral, kurbanlık seçen bir vatandaş tarafından sıkı pazarlık sonucu 2 bin 500 liraya satın alındı. Büyükbaş hayvan satıcısı Mustafa Utku, ise vatandaşın kurbanlık alırken, hayvanın kurbanlığa elverişli olup olmadığına dikkat etmediğine vurgu yaptı. 
KALİTESİZİNDEN UZAK DURUN
Kurban ile endeksli bir başka pazar kolu olan bıçak satıcıları kurban alanında yerini aldı. Bıçak satıcıları, her işlem için ayrı bıçak olduğunu belirterek, bıçağın kalitesizinden uzak durun uyarısında bulundu.
20 HAYVANIN SATIŞINA İZİN VERİLMEDİ
Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ise kurban olarak kesmeye uygun olmayan ancak pazara getirilen 20 hayvanın satışına izin vermedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107