banner84

Kuvvetli yağmur tekrar geliyor

Yağışlar bu geceden itibaren Antalya merkezini ve batı bölgelerini tekrardan etkisi altına alacak. Kuvvetli yağış beklenen bölgelerde yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

Kuvvetli yağmur tekrar geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, yarın hava durumunun Türkiye'nin iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Eskişehir, Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın ve Karabük çevreleriyle Mersin'in kuzey kesimlerinde yağışlı, diğer yerlerde az bulutlu ve açık olacağı ifade edildi.

Marmara'nın güneyi, Kıyı Ege, İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Antalya çevrelerinde kuvvetli olarak yağacak yağışların, genellikle yağmur ve sağanak, Kıyı Ege, Batı Akdeniz kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak, Akdeniz'in iç kesimlerinin yüksek kısımları ve Bolu, Edirne ve Kırklareli çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Öte yandan, Antalya'da beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, bu gece saatlerinden itibaren etkisini artırarak perşembe sabah saatlerine kadar il merkezi ve batıdaki ilçelerde (Kemer, Kumluca, Finike ve Demre) kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Bu nedenle olası ani sel, su baskını, yıldırım ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 14:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107